Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 16 stycznia 2022 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.

2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Ks. Mirosława Stanka SDS, dyrektora Wolontariatu Misyjnego Salvator wraz z wolontariuszami. Podczas mszy św. przybliżają nam tematykę związaną z pracą misyjną młodych ludzi w różnych zakątkach świata. Po mszach św. zapraszają na kiermasz misyjny, gdzie przez nabycie pamiątek przywiezionych z misji, książek, rękodzieł czy złożenie ofiary możemy wspomóc wspomniane dzieło.

3. We wtorek, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. W świecie rozdartym wojnami i niepokojami społecznymi chrześcijanin powinien być siewcą pokoju i pojednania.

4. Przypominamy, że w związku z odwiedzinami duszpasterskimi okazja do spowiedzi w styczniu pół godziny przed mszą św. wieczorną.

5. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii, a nauczycielom zasłużonego wypoczynku. Niech czas wolny będzie też czasem z Bogiem. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, a także prasy katolickiej.

6. W przyszłą niedzielę, 23 stycznia zapraszamy do naszego Sanktuarium na Noworoczny Koncert Kolędowy w wykonaniu Chóru i Orkiestry Smyczkowej AGH „CON FUOCO” pod dyrekcją p. Diany Mrugały. Koncert rozpocznie się po mszy św. o godz. 17.00.
Wstęp wolny.

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Antoniego, opata;
• środa: wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
• piątek: wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Władysława Dużyk, l. 72, zam. ul. Duża Góra 39;
+ Zenon Filipek, l. 86, zam. ul. Aleksandry 21;
+ Tadeusz Łoziński, l. 76, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…