Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po Mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie Mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.
 2. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wesprzyjmy ofiarami misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Módlmy się i ofiarowujmy za nich nasze wyrzeczenia i posty.
 3. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 10 marca na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu nie będzie wielkopostnej adoracji w ciszy.
 4. Dzieci, które chciałyby dołączyć do grona już odmawiających codziennie dziesiątek Różańca św. prosimy o kontakt z Ks. Pawłem. Mamy nadzieję, że powstanie w ten sposób koło różańcowe dzieci.
 5. Przy stoliku z tyłu kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych.
 6. Krakowskie Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych oraz Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zapraszają na Wielkopostny Dzień Skupienia dla małżeństw niepłodnych zatytułowany: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, który odbędzie się w sobotę, 14 marca br. od godz. 8.30 w klasztorze Sióstr Nazaretanek, przy ul. Nazaretańskiej 1. Szczegóły na plakacie.
 7. Parafia MB Dobrej Rady w Krakowie – Prokocimiu zaprasza na koncert pasyjny pt. „Lacrimosa” z cyklu „Muzyka i Sacrum” w sobotę, 14 marca o godz. 19.00. W czasie koncertu będzie można usłyszeć dzieła takich kompozytorów jak Bach, Haydn i Mozart w wykonaniu Elżbiety Towarnickiej (sopran) oraz Jubileuszowej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Rafała Zimowskiego. Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny.
 8. W sobotę, 21 marca w naszym Sanktuarium odbędzie się Rejonowe Spotkanie Młodych pod hasłem: „Wiara w Eucharystii”. Szczegóły wkrótce na plakacie.
 9. Dyrektor i nauczyciele Samorządowego Przedszkola nr 28 „Na Tęczowym Wzgórzu” przy ul. Duża Góra 30 zapraszają rodziców i dzieci na dzień otwarty, który odbędzie się 11 marca o godz. 16.30. Szczegóły na plakacie.
 10. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież XXV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, przy ul. Telimeny 9 serdecznie zapraszają na dni otwarte klas mundurowych szkoły, które odbędą się w dniach: 21 marca, 28 kwietnia i 9 maja w godz. od 9.00 do 13.00. W programie liczne atrakcje, m.in. pokaz musztry, zajęć taktycznych, samoobrony oraz tradycyjna grochówka wojskowa.
 11. Klub Seniora „Betania” organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach od 21 do 23 kwietnia br. W programie pielgrzymki m.in.: Sokółka, Wilno, Święta Lipka i Gietrzwałd. Koszt wyjazdu 630 zł. Zainteresowanych zapraszamy w każdy piątek w godz. od 10.30 do 12.00 do Klubu Seniora „Betania” w Domu Parafialnym w sali nr 1. Bliższe informacje pod numerem telefonu dostępnym w zakrystii (662 072 082).
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na beatyfikację Prymasa Stefana Kard. Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca br. w Warszawie. Zapisy w zakrystii do 19 marca. Karty wstępu na beatyfikację otrzymają tylko osoby zapisane w tym terminie.
 13. Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Chłapowa nad morzem w dniach od 20 do 31 sierpnia. Więcej informacji u Ks. Bogdana, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy z zaliczką 200 zł w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.30. Ilość miejsc ograniczona.
 14. Komisariat Policji VI w Krakowie, przy ul. Ćwiklińskiej 4 ostrzega przed złodziejami działającymi metodą na tzw. „legendę”. Osoby takie podają się za pracowników administracji, pracowników ZUS, członków rodziny, krewnych sąsiadów, przedstawicieli Unii Europejskiej, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz różnego rodzaju komitetów i stowarzyszeń. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy i gościnności. Dzielnicowy asp. szt. Łukasz Małucha prowadzi działania zmierzające do ograniczenia występowania takich oszustw w rejonie ul. Aleksandry i Telimeny. Szczegółowe informacje w tej sprawie pod numerem telefonu i adresem e-mail dostępnym w zakrystii.
  Dzielnicowy asp. szt. Łukasz Małucha: tel. 602 561 359
  e-mail: dzielnicowy.cwiklinskiej7@krakow.policja.gov.pl

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Helena Nalepa, l. 90, zam. ul. Barbary 14;
+ Marek Orłowski, l. 71, zam. ul. Telimeny 11.

Dobry Jezu, a nasz Panie…