Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 marca 2023 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej Mszy św.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po Mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie Mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.

3. Zapraszamy do objęcia ważnych i trudnych spraw modlitwą i postem o chlebie i wodzie przez cały Wielki Post. Na każdy tydzień wskazujemy jedną intencję – w najbliższym: o ożywienie wiary i religijności u młodych. Chętnych prosimy o wybór jednego dnia oraz napisanie na kartce swojego imienia i wrzucenie do urny na stoliku z tyłu kościoła.

4. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Przy stoliku z tyłu kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych. O pomoc w sprzedaży prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. W Wielkim Poście również dzieci mają okazję podzielić się z potrzebującymi oszczędzając drobne wydatki (słodycze, zabawki, rozrywka) do specjalnych skarbonek wielkopostnych, które w Wielki Piątek zostaną złożone u stóp ołtarza, a zebrane ofiary przekazane na konto Caritas.

5. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wesprzyjmy ofiarami misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Módlmy się i ofiarowujmy za nich nasze wyrzeczenia i posty.

6. Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Władysławowa w dniach od 24 czerwca do 5 lipca br. Zapisy w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00 lub telefonicznie u Ks. Bogdana. Ilość miejsc ograniczona.

7. Jest kilka miejsc wolnych na turnus wypoczynkowo – rehabilitacyjny dla Seniorów i Rodziców z Dziećmi do Międzywodzia nad morzem od 24 czerwca do 8 lipca. Informacje i zapisy u Ks. Prałata telefonicznie lub po Mszy św. i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 9.00.

8. Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 176 w Krakowie przy ul. Aleksandry 15 zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym na dzień otwarty, który odbędzie się w środę, 8 marca w godz. od 15.30 do 17.00.

9. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 im. Polskich Noblistów przy ul. Żabiej 20 w Krakowie zaprasza dzieci i rodziców na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 11 marca w godz. od 9.00 do 13.00. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie internetowej szkoły: www.sp148.org.

10. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 24 im. Krakowskiej Straży Pożarnej przy ul. Aleksandry 17 zapraszają rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się w środę, 15 marca w godz. od 16.00 do 18.00. Szczegóły na plakacie.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Teresa Jastrzębska, l. 91, zam. ul. Aleksandry 21;
+ Józef Leńczowski, l. 79, zam. ul. Barbary 12;
+ Tadeusz Sypek, l. 78, zam. ul. Duża Góra 35.

Dobry Jezu, a nasz Panie…