Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2024 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 18.30. W tym tygodniu z racji pierwszego piątku nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci odprawimy po mszy św. o godz. 16.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.

2. Jutro obchodzi imieniny Ks. Proboszcz Mirosław. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Życzymy Drogiemu Solenizantowi obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian.

3. W pierwszy piątek msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30 i 18.00. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 18.00. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

4. W pierwszą sobotę miesiąca – 2 marca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

5. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży będzie przeznaczona na pomoc dla biednych. O pomoc w sprzedaży prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. W Wielkim Poście również dzieci mają okazję podzielić się z potrzebującymi oszczędzając drobne wydatki (słodycze, zabawki, rozrywka) do specjalnych skarbonek wielkopostnych, które w Wielki Piątek zostaną złożone u stóp ołtarza, a zebrane ofiary przekazane na konto Caritas.

6. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wesprzyjmy ofiarami misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Módlmy się i ofiarowujmy za nich nasze wyrzeczenia i posty.

7. Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Władysławowa w dniach od 22 czerwca do 3 lipca br. Zapisy w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00 lub telefonicznie u Ks. Bogdana. Ilość miejsc ograniczona.

8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która stanowi znakomitą lekturę duchową na czas Wielkiego Postu. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć marcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, tygodniki katolickie, a także modlitewnik, który zawiera litanie i modlitwy do świętych patronów każdego miesiąca w naszym Sanktuarium. Na stolikach z tyłu kościoła możemy natomiast znaleźć broszurkę, która pomoże dobrze przeżyć zapowiedziany w naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny.

9. Klub Seniora ze Starego Bieżanowa organizuje wycieczkę autokarowo – lotniczą do Turcji w dniach od 5 do 15 kwietnia 2024 r. W programie: Stambuł, Topkapi, Kapadocja, Pamukkale, Efez i Selciuk. Cena wycieczki wynosi 4.550 zł i 250 Euro za osobę. Zaliczka w wysokości 30% płatna do 7 marca, a pozostała kwota do 21 marca. Zapisy w Dworze Czeczów w każdy czwartek w godz. od 15.30 do 16.30. Bliższe informacje u p. Andrzeja Wąsika pod numerami telefonów: 607 228 900 oraz 695 228 901.