Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu. Dodatkowa okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed wieczorną mszą św.

2. Zachęcamy do objęcia ważnych i trudnych spraw modlitwą i postem o chlebie i wodzie przez cały Wielki Post. Na każdy tydzień wskazujemy intencje – w tym tygodniu: o żywą wiarę dla naszej młodzieży oraz o pokój w Ukrainie. Chętnych prosimy o wybór jednego dnia i zapisanie swojego imienia i wieku na liście przy stoliku.

3. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Przy stoliku z tyłu kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych. O pomoc w sprzedaży prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. W Wielkim Poście również dzieci mają okazję podzielić się z potrzebującymi seniorami oszczędzając drobne wydatki (słodycze, zabawki, rozrywka) do specjalnych skarbonek wielkopostnych, które w Wielki Piątek zostaną złożone u stóp ołtarza, a zebrane ofiary przekazane na konto Caritas.

4. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wesprzyjmy ofiarami misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Módlmy się i ofiarowujmy za nich nasze wyrzeczenia i posty.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się jutro, 14 marca o godz. 16.00 w zakrystii.

6. W sobotę, 19 marca obchodzą swoje imieniny Ks. Prałat Józef Jakubiec i Ks. Bogdan Kosek. Życzymy Drogim Solenizantom obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian. Zapraszamy na mszę św. w intencji Ks. Prałata w sobotę o godz. 18.00 i Ks. Bogdana także w sobotę o godz. 7.00. Prosimy o modlitwę w intencji obu Solenizantów.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca marca. Wyniosła ona 11.957,70 zł i 1 euro, z czego 4.700 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w styczniu wpłynęła kwota 5.640 zł.

8. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież XXV LO w Krakowie, przy ul. Telimeny 9 serdecznie zapraszają na dni otwarte klas mundurowych szkoły, które odbędą się w dniach: 17 marca od godz. 17.00 (on-line), 23 kwietnia od godz. 10.00 (w szkole) oraz 14 maja na piknik wojskowy od godz. 10.00.

9. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 przy ul. Aleksandry 17 zapraszają rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się w środę, 23 marca w godz. od 16.00 do 18.00.

10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• sobota: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Stanisław Stryczek, l. 70, zam. ul. Aleksandry 3.

Dobry Jezu, a nasz Panie…