Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 kwietnia 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Święto Miłosierdzia Bożego. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy przybywają do Łagiewnik, by uczcić Boga w tajemnicy Jego Miłosierdzia. Postarajmy się w dniu dzisiejszym odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w naszych rodzinach.

2. Serdecznie zapraszamy we wtorek 26 kwietnia na mszę św. wieczorną, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

3. W środy o 21.00 w kościele Apel Maryjny w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę 27 kwietnia w auli św. Brata Alberta o godz. 9.00 rozpocznie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Św. Jan Paweł II. Między informacją, a solidarnością”. Konferencja rozpocznie obchody 25-lecia Akcji Katolickiej w Archidiecezji Krakowskiej oraz 40-lecie erygowania Parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie. Patronat honorowy objęli: Stanisław Kard. Dziwisz, Abp Marek Jędraszewski oraz Ks. Prof. Robert Tyrała, rektor UPJPII. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

5. W sobotę 30 kwietnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Pierwsze z nich zostanie wyjątkowo odprawione po mszy św. wieczornej, ponieważ połączone jest z procesją wokół kościoła. Następne majówki będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po mszy św. o godz. 17.00. Majówka przy kapliczce osiedlowej koło bloku Aleksandry 27 o godz. 20.00. Na nabożeństwach majowych będziemy modlić się szczególnie za Ojca Świętego Franciszka, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne oraz o dobre urodzaje. Wypada, aby każdy z nas przynajmniej raz w tygodniu uczestniczył w nabożeństwie na cześć Matki Bożej.

6. Bóg zapłać dzieciom za zebraną jałmużnę wielkopostną Caritas: „Czas miłosierdzia”. W skarbonkach złożono łącznie 1.376,78 zł.

7. W dniu dzisiejszym dzieci z ZSP nr 11 w Krakowie zapraszają na przedstawienie pt. „Pustelnik i Lilia”, które odbędzie się o godz. 12.00 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć majowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Święto św. Marka, ewangelisty;
• wtorek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
• piątek: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Józef Pażucha, l. 73, zam. ul. Aleksandry 25.

Dobry Jezu, a nasz Panie…