Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 8 grudnia 2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zostanie odprawione nabożeństwo eucharystyczne w ramach tzw. „Godziny Łaski”, na które możemy przynieść nasze intencje modlitewne.
 2. Obchodzimy również XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zamiast ofiar do puszek część ofiar z tacy przekażemy na materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Dzięki ofiarności Polaków, na Wschodzie remontowane są kościoły, parafie otrzymują naczynia liturgiczne i książki, wierni wsparcie materialne, a od niedawna – uczniowie i studenci opiekę w Polsce.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zaśpiewamy Nieszpory Adwentowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 4. Zapraszamy na modlitwę w ramach Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w kaplicy obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Rozpoczęcie Adoracji w poniedziałek, 9 grudnia o godz. 21.00, a zakończenie o 6.00 rano we wtorek. Podczas czuwania w recepcji Domu Duszpasterskiego można skorzystać z automatu z gorącą kawą i herbatą oraz zjeść przyniesiony suchy prowiant.
 5. Roraty – czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej oczekującej Zbawiciela odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dzieci przed Mszą św. roratnią składają do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po Mszy św. odbywa się losowanie figurek, a dzieci otrzymują naklejkę roratnią.
 6. Parafialne Opłatki Wigilijne poświęcone na Wigilię roznoszą do naszych domów Posłańcy parafialni. Przy okazji roznoszenia opłatków odbywa się tradycyjna zbiórka ofiar na Sanktuarium, która w tym roku w całości przeznaczona będzie na nowe witraże.
 7. Jak co roku parafie w całej Polsce rozprowadzają świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 6 zł, a dużej – 12 zł. Kupując świecę możemy złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło.
 8. Jutro, 9 grudnia Grupa Modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na comiesięczne formacyjne spotkanie, które odbędzie się w sali nr 1 po Mszy św. wieczornej.
 9. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 10 grudnia na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 10. W czwartek, 12 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować na głębsze przeżycie Świąt Bożego Narodzenia i pomóc odważnie, z Bożą pomocą wkroczyć w Nowy Rok Pański 2020. Poprowadzi je dr Stanisław Staśko wraz z członkami włoskiej Wspólnoty „Nuovi Orizzonti”. Niech tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przyczynią się do umocnienia naszej wiary, która niesie nam zbawienie i powinna ciągle wzrastać. Szczegółowy program znajdziemy w dzisiejszej „Naszej Familii”, na stronie internetowej Sanktuarium oraz na plakatach.
 11. Zapraszamy młodzież na Adwentową Noc Skupienia w piątek, 13 grudnia. Rozpoczęcie integracją o godz. 19.00 w kaplicy św. Brata Alberta. Szczegóły na plakacie.
 12. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie zbudowanym wokół śpiewu Akatystu, który jest poetyckim hymnem liturgicznym ku czci Bogurodzicy wywodzącym się z tradycji kościołów wschodnich. Nabożeństwo przygotowane przez naszą młodzież oazową, odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 15 grudnia o godz. 17.45.
 13. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca grudnia. Wyniosła ona 13.128,95 zł i 14 euro, z czego 3.660 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w październiku wpłynęła kwota 2.850 zł.
 14. Wspólnota oazowa rozprowadza dzisiaj sianko pod stół wigilijny oraz kadzidło, które poświęcimy w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację koncertu zespołu „niemaGOtu” z okazji 40. rocznicy istnienia wspólnoty oazowej w naszej parafii. Koncert odbędzie się w ramach przyszłorocznej Familiady. Zapraszamy serdecznie do wsparcia tego oazowego przedsięwzięcia również poprzez „zrzutkę”, do której link znajduje się na internetowej stronie naszej parafii lub przez media społecznościowe wspólnoty oazowej pod hasłem: #OazaLatorośle.
 15. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy na chórze naszego Sanktuarium poświęconej głodówce, która odbyła się w parafii bieżanowskiej w 1985 r. i trwała przez 194 dni. Wzięło w niej udział 387 osób z 76 miejscowości. Była ona protestem przeciwko represjom stanu wojennego wobec Kościoła i społeczeństwa.
 16. W niedzielę, 15 grudnia w godz. od 8.00 do 14.00 działający przy naszej parafii „Klub Aktywności” zaprasza na kiermasz prac osób niepełnosprawnych wykonanych w ośrodkach terapeutycznych prowadzonych przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.
 17. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • piątek: wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
 • sobota: wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Wiesława Bańka, l. 90, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Mieczysław Wnęk, l. 81, zam. ul. Podłęska 11b;
+ Janina Rogalska, l. 89, zam. ul. Mała Góra 16;
+ Józefa Pieronkiewicz, l. 99, zam. ul. Mała Góra 16.

Dobry Jezu, a nasz Panie…