Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.

2. Przypominamy, że w związku z trwającym ciągle zagrożeniem epidemicznym w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, podczas nabożeństw i mszy św. wiernych obowiązują w świątyni nadal maseczki, które odsłaniamy tylko na Komunię Św.

3. Obchodzimy dzisiaj XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zamiast ofiar do puszek część ofiar z tacy przekażemy na materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Dzięki ofiarności Polaków, na Wschodzie remontowane są kościoły, parafie otrzymują naczynia liturgiczne i książki, wierni wsparcie materialne, a od niedawna – uczniowie i studenci opiekę w Polsce.

4. Dzisiaj po mszy św. o godz. 17.00 zaśpiewamy Nieszpory Adwentowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.15 dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dzieci przed mszą św. roratnią składają do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po mszy św. odbywa się losowanie figurek, a dzieci otrzymują naklejkę roratnią.

6. Poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. Do mieszkańców bloków przy ul. Aleksandry 4D, Heleny 16, 24 i 22 (I klatka), Barbary 12 oraz Telimeny 29 i 31 opłatki wigilijne dostarczą Posłańcy.

7. Jak co roku parafie w całej Polsce rozprowadzają świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 7,00 zł, a dużej – 13,00 zł. Kupując świecę możemy złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło.

8. Wspólnota oazowa rozprowadza dzisiaj „sianko”, które tradycyjnie kładziemy pod obrusem na stole wigilijnym. Natomiast za tydzień młodzież zaprasza na kiermasz ciast: „Blacha ciacha”, z którego ofiary będą przeznaczone na budowę studni w Kenii.

9. W środę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu: 6.15, 7.00, 12.00 i 18.00. Przed mszą św. o godz. 12.00 możemy przynieść intencje modlitewne na tzw. „Godzinę Łaski”, a podczas mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych.

10. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie zbudowanym wokół śpiewu Akatystu, który jest poetyckim hymnem liturgicznym ku czci Bogurodzicy wywodzącym się z tradycji kościołów wschodnich. Nabożeństwo przygotowane przez naszą młodzież oazową odbędzie się w naszym kościele, w przyszłą niedzielę, 12 grudnia o godz. 17.45. Rozpoczniemy Nieszporami Adwentowymi.

11. Grupa teatralna „Kaworki” złożona z rodziców dzieci z Przedszkola Sióstr Michalitek na Rżące, zaprasza na rodzinne przedstawienie baśni pt. „Za siedmioma górami” wg sztuki Ewy Szelburg – Zarembiny. Spektakl odbędzie się dzisiaj o godz. 13.30 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

12. Hurtownia Nazaret zaprasza w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 18.00 na przedświąteczne zakupy upominków mikołajowych i gwiazdkowych, a w styczniu Nowego Roku po zakup kadzidełek.

13. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany przez ks. Prałata turnus wypoczynkowo – rehabilitacyjny dla seniorów od 30 kwietnia do 14 maja 2022 r. w Ośrodku SUS – Mrzeżyno. Zapisy z zaliczką 200 zł w piątek po mszy św. seniorów o godz. 9.00.

14. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• środa: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Irena Sikora, l. 79, zam. ul. Telimeny 17;
+ Irena Karwat – Pabian, l. 74, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Marian Dudara, l. 95, zam. ul. Heleny 10;
+ Lucyna Barczuk, l. 80, zam. ul. Telimeny 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…