Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej Mszy św.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zaśpiewamy Nieszpory Adwentowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Obchodzimy w dniu dzisiejszym 23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Zamiast ofiar do puszek część ofiar z tacy przekażemy na materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Dzięki ofiarności Polaków, na Wschodzie remontowane są kościoły, parafie otrzymują naczynia liturgiczne i książki, wierni wsparcie materialne, a od niedawna – uczniowie i studenci opiekę w Polsce.

4. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.15 dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dzieci przed Mszą św. roratnią składają do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po Mszy św. odbywa się losowanie figurek, a dzieci otrzymują naklejkę roratnią. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czasie Adwentu w dni powszednie o 17.30.

5. W czwartek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu: 6.15, 7.00, 12.00 i 18.00. Przed Mszą św. o godz. 12.00 możemy przynieść intencje modlitewne na tzw. „Godzinę Łaski”, a podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych.

6. Poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. Do mieszkańców bloków przy ul. Aleksandry 4D, Heleny 4, 8, 16 i 24, Mała Góra 18, Barbary 12 oraz Telimeny 29 i 33 opłatki wigilijne dostarczą Posłańcy.

7. Jak co roku parafie w całej Polsce rozprowadzają świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 9,00 zł, a dużej – 15,00 zł. Kupując świecę możemy złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło.

8. Siostra Sylwia wraz z dziećmi ze świetlicy Oratorium serdecznie zaprasza dzisiaj na przedstawienie pt. „Święta Królowa Jadwiga”. Spektakl odbędzie się o godz. 15.00 w sali św. Brata Alberta.

9. Wspólnota oazowa rozprowadza dzisiaj „sianko”, które tradycyjnie kładziemy pod obrusem na stole wigilijnym.

10. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie zbudowanym wokół śpiewu Akatystu, który jest poetyckim hymnem liturgicznym ku czci Bogurodzicy wywodzącym się z tradycji kościołów wschodnich. Nabożeństwo przygotowane przez naszą młodzież oazową odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 11 grudnia o godz. 17.45. Rozpoczniemy Nieszporami Adwentowymi.

11. Hurtownia Nazaret zaprasza w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 18.00 na przedświąteczne zakupy upominków mikołajowych, gwiazdkowych oraz kompletów kolędowych, a w styczniu Nowego Roku po zakup kadzidełek.

12. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia w godz. od 8.00 do 14.00 działający przy naszej parafii „Klub Aktywności” zaprasza na kiermasz prac osób niepełnosprawnych wykonanych w ośrodkach terapeutycznych prowadzonych przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.

13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• czwartek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Genowefa Mirek, l. 82, zam. ul. Heleny 16;
+ Tadeusz Orawin, l. 75, zam. ul. Telimeny 19;
+ Lucyna Czernecka, l. 66, zam. ul. Aleksandry 21;
+ Leszek Słomak, l. 69, zam. ul. Telimeny 31.

Dobry Jezu, a nasz Panie…