Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, w którym otwieramy się na łaski wysłużone przez Jezusa Cierpiącego i Ukrzyżowanego. Aby z nich w pełni skorzystać zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie mszy św. nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu. Dodatkowa okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed wieczorną mszą św.

2. Zapraszamy do objęcia ważnych i trudnych spraw modlitwą i postem o chlebie i wodzie przez cały Wielki Post. Na każdy tydzień wskazujemy jedną intencję, w tym: o pokój w Ukrainie. Chętnych prosimy o wybór jednego dnia i zapisanie swojego imienia i wieku na liście przy stoliku.

3. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży będzie przeznaczona na pomoc dla biednych.
O pomoc w sprzedaży prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. W Wielkim Poście również dzieci mają okazję podzielić się z potrzebującymi seniorami oszczędzając drobne wydatki (słodycze, zabawki, rozrywka) do specjalnych skarbonek wielkopostnych, które w Wielki Piątek zostaną złożone u stóp ołtarza, a zebrane ofiary przekazane na konto Caritas.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłym tygodniu do puszek, które zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Ofiary na ten cel wyniosły 37.835,40 zł i 20 GBP. Dziękujemy również za udział i zaangażowanie w parafialną zbiórkę rzeczy w ramach pomocy dla Ukrainy oraz za każde duchowe i materialne wspieranie bliźniego w potrzebie.

5. W niedzielę, 13 marca zbierane będą ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wesprzyjmy ofiarami misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Módlmy się i ofiarowujmy za nich nasze wyrzeczenia i posty.

6. W przyszłą niedzielę, 13 marca na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów klas III SP wraz z rodzicami na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci.

7. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek, 14 marca o godz. 16.00 w zakrystii.

8. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież XXV LO w Krakowie, przy ul. Telimeny 9 serdecznie zapraszają na dni otwarte klas mundurowych szkoły, które odbędą się w dniach: 17 marca od godz. 17.00 (on-line), 23 kwietnia od godz. 10.00 (w szkole) oraz 14 maja na piknik wojskowy od godz. 10.00.

9. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która stanowi znakomitą lekturę duchową na czas Wielkiego Postu.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:
+ Halina Wenc, l. 91, zam. ul. Heleny 16;
+ Maria Czulak, l. 76, zam. ul. Aleksandry 9.

Dobry Jezu, a nasz Panie…