Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2024 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.

2. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 18.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie mszy św. nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.

3. Przypominamy, że w czasie ferii zimowych, do 24 lutego okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą św. wieczorną.

4. W punkcie ochrony możemy nabyć modlitewnik, który zawiera litanie i modlitwy do świętych patronów każdego miesiąca w naszym Sanktuarium, a na stolikach z tyłu kościoła możemy znaleźć broszurkę, która pomoże dobrze przeżyć zapowiedziany w naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny.

5. W przyszłą niedzielę, 25 lutego zbierane będą ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wesprzyjmy ofiarami misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Módlmy się i ofiarowujmy za nich nasze wyrzeczenia i posty.

6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• czwartek: Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Marek Kosek, l. 75, zam. ul. Aleksandry 3.
Dobry Jezu, a nasz Panie…