Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021 r.

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który kontynuuje trzyletni program duszpasterski pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich. Trzeci rok realizacji tego programu rozpoczyna się pod tytułem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, a mottem są słowa: „Ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.

2. Roraty – czyli mszę św. ku czci Matki Bożej oczekującej Zbawiciela będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dzieci przed mszą św. roratnią składać będą do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po mszy św. odbędzie się losowanie figurek, a dzieci otrzymają naklejkę roratnią.

3. W Niedziele Adwentowe śpiewamy nieszpory po mszy św. o godz. 17.00 połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. Od dzisiaj, poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. Jak co roku parafie w całej Polsce rozprowadzają także świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 7,00 zł, a dużej – 13,00 zł. Kupując świecę możemy złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło. O pomoc przy wydawaniu opłatków i świec Caritas przy stoliku prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii.

5. Serdecznie zapraszamy we wtorek, 30 listopada na mszę św. wieczorną, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

6. W pierwszy piątek msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.15, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.15 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

7. W pierwszą sobotę miesiąca – 4 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

8. Od przyszłej niedzieli wspólnota oazowa będzie rozprowadzać sianko, które tradycyjnie kładziemy pod obrusem na stole wigilijnym.

9. Grupa teatralna „Kaworki” złożona z rodziców dzieci z Przedszkola Sióstr Michalitek na Rżące, zaprasza na rodzinne przedstawienie baśni pt. „Za siedmioma górami” wg sztuki Ewy Szelburg – Zarembiny. Spektakl odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.30 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć grudniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: Święto św. Andrzeja, Apostoła;
• piątek: wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Katarzyna Ryżak, l. 45, zam. ul. Heleny 20.

Dobry Jezu, a nasz Panie…