Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022 r.

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jego zasadniczym celem jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.

2. Roraty – czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej oczekującej Zbawiciela będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dzieci przed Mszą św. roratnią składać będą do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po Mszy św. odbędzie się losowanie figurek, a dzieci otrzymają naklejkę roratnią. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czasie Adwentu w dni powszednie o 17.30.

3. Zapraszamy dzisiaj na koncert pieśni ku czci św. Cecylii w wykonaniu chóru „Familia” po Mszy św. o godz. 17.00, podczas której także będzie śpiewał nasz parafialny chór.

4. Od dzisiaj, poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. Jak co roku parafie w całej Polsce rozprowadzają także świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 9,00 zł, a dużej – 15,00 zł. Kupując świecę możemy złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło. O pomoc przy wydawaniu opłatków i świec Caritas przy stoliku prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii.

5. W Niedziele Adwentowe śpiewamy nieszpory po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Serdecznie zapraszamy we wtorek, 29 listopada na Mszę św. wieczorną, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

7. W pierwszy piątek Msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.15, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.15 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

8. W pierwszą sobotę miesiąca – 3 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

9. Siostra Sylwia wraz z dziećmi ze świetlicy Oratorium serdecznie zaprasza na przedstawienie pt. „Święta Królowa Jadwiga”. Spektakl odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 grudnia o godz. 15.00 w sali św. Brata Alberta.

10. Od przyszłej niedzieli wspólnota oazowa będzie rozprowadzać sianko, które tradycyjnie kładziemy pod obrusem na stole wigilijnym.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć grudniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

12. Wraz z Parafią św. Marcina w Biskupicach i OSP Gdów zamierzamy przygotować mikołajowe paczki dla dzieci na Ukrainie. Trafią one do miejsc, gdzie daje się opiekę i schronienie dzieciom. Dostarczymy je tam bezpośrednio (tak jak wszelką pomoc dotychczas). Prosimy więc o przygotowanie takich paczek i składanie ich w kościele do wyznaczonego kosza. Ponadto z myślą o dorosłych, zwłaszcza o walczących, prosimy o ciepłą bieliznę (skarpety, kalesony bluzy). Raczej unikajmy przynoszenia wierzchniej odzieży. Prezenty można składać do przyszłej niedzieli, 4 grudnia. Można również dołożyć się do kosztów transportu.

13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: Święto św. Andrzeja, Apostoła;
• sobota: wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Andrzej Tyborowicz, l. 91, zam. ul. Aleksandry 27a;
+ Stanisława Czapik, l. 75, zam. ul. Heleny 16;
+ Wiesława Wilkosz, l. 80, zam. ul. Aleksandry 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…