Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2019 r.

 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Ma on ukazać Jezusa Chrystusa jako źródło życia i pogłębić naszą wiedzę katechizmową o Eucharystię.
 2. Roraty – czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej oczekującej Zbawiciela będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dzieci przed Mszą św. roratnią składać będą do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po Mszy św. odbędzie się losowanie figurek, a dzieci otrzymają naklejkę roratnią.
 3. W Niedziele Adwentowe śpiewamy nieszpory po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 4. Od jutra Posłańcy parafialni będą roznosić Parafialne Opłatki Wigilijne. Przy okazji opłatków będzie tradycyjna zbiórka ofiar na Sanktuarium, która w tym roku będzie przeznaczona w całości na dalsze finansowanie kluczowej inwestycji jaką stanowią witraże. Nikt spoza parafii nie ma upoważnienia do roznoszenia opłatków. Ostrzegamy szczególnie nowych parafian, aby mieli na uwadze możliwość podszywania się pod Posłańców osób nieupoważnionych z opłatkami, które nie są poświęcone. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud segregowania i pakowania opłatków, 16 osób sprawnie i w krótkim czasie przygotowało opłatki na nasze wigilijne stoły. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy się nimi dzielić w naszych rodzinach.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie modlitewno – formacyjne w poniedziałek, 2 grudnia. W programie: godz. 17.00 – Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu; godz. 18.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny; po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza członków i sympatyków w czwartek, 5 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.
 7. Wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza na spotkanie również w czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 8. W pierwszy piątek Msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.15, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.15 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca – 7 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.
 10. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zostanie odprawione nabożeństwo eucharystyczne w ramach tzw. „Godziny Łaski”, na które możemy przynieść nasze intencje modlitewne.
 11. Jak co roku parafie w całej Polsce rozprowadzają świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 6,00 zł, a dużej – 12,00 zł. Kupując świecę możemy złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło. O pomoc w sprzedaży prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii.
 12. Od przyszłej niedzieli wspólnota oazowa będzie rozprowadzać sianko pod stół wigilijny oraz kadzidło, które poświęcimy w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację koncertu zespołu „niemaGOtu” z okazji 40. rocznicy istnienia wspólnoty oazowej w naszej parafii. Koncert odbędzie się w ramach przyszłorocznej Familiady. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tego oazowego przedsięwzięcia również poprzez „zrzutkę” lub przez media społecznościowe wspólnoty oazowej pod hasłem: #OazaLatorośle.
 13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • wtorek: wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
 • sobota: wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jan Stręk, l. 68, zam. ul. Heleny 10;
+ Janusz Kopczyński, l. 54, zam. ul. Barbary 14;
+ Jerzy Szydło, l. 58, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Stanisław Kijowski, l. 70, zam. ul. Mała Góra 18.

Dobry Jezu, a nasz Panie…