Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 15 stycznia 2023 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.

2. W środę, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17). W świecie rozdartym wojnami i niepokojami społecznymi chrześcijanin powinien być siewcą pokoju i pojednania. Szczegóły na plakatach.

3. Msza św. za Zmarłych spoczywających w katakumbach naszego Sanktuarium oraz na innych cmentarzach zostanie odprawiona w piątek, 20 stycznia o godz. 9.00. Klub Seniora „Betania” oraz Ks. Prałat zapraszają na wspólną modlitwę Rodziny tych Zmarłych.

4. Przypominamy, że w związku z odwiedzinami duszpasterskimi okazja do spowiedzi w dni powszednie w styczniu pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

5. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Antoniego, opata;
• czwartek: wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
• sobota: wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Maria Główczewska – Pietras, l. 68, zam. ul. Aleksandry 7.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

Plan kolędy w najbliższym tygodniu:

16.01 poniedziałek:
15.30 Aleksandry 5 kl. II, III, IV, V;
15.30 Telimeny 27 cały blok;
18.30 Mała Góra 8A kl. II: m. 31-52;
15.30 Heleny 10 kl. I, II, III, IV.
17.01 wtorek:
15.30 Aleksandry 5 kl. I, VI, VII, VIII, IX;
15.30 Mała Góra 16 kl. III, IV;
15.00 Duża Góra 32 B, E, F, G;
15.30 Heleny 10 kl. V, VI, VII, VIII.
18.01 środa:
15.30 Mała Góra 14D cały blok;
15.30 Telimeny 33 cały blok;
15.30 Mała Góra 16 kl. V, VI;
16.00 Duża Góra 32 H, I, K.
19.01 czwartek:
15.30 Mała Góra 4 i 4A całe bloki;
15.30 Mała Góra 8B kl. I: m. 1-45;
15.30 Aleksandry 27A, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41 całe bloki;
15.30 Heleny 10 kl. IX, X, XI, XII.
20.01 piątek:
15.30 Telimeny 36A m. 1-26;
Telimeny 36 m. 1-26;
Telimeny 38A m. 1-26;
15.30 Podłęska 17A kl. V, IV, III, II, I, VI;
Podłęska 17B kl. VII, VIII, IX;
16.00 Mała Góra 8B kl. II: m. 46-90;
15.30 Heleny 8 cały blok.
21.01 sobota:
9.00 Aleksandry 21 kl. I, II, III, IV;
9.00 Podłęska 7 cały blok;
Podłęska 9 cały blok;
9.00 Podłęska 17C kl. X, XI, XII;
Podłęska 17D kl. XIII, XIV;
9.00 Duża Góra 35 cały blok;
9.00 Heleny 24 cały blok.
22.01 niedziela:
15.30 Heleny 12 kl. I, II, III, IV, V.