Ogłoszenia parafialne


XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
15 października 2017 r.1. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, księżom, siostrom, katechetom świeckim naszych szkół i przedszkoli składamy wyrazy szacunku za trud uczenia i wychowywania dzieci i młodzieży. Niech Chrystus, najlepszy Nauczyciel i Wychowawca obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem.

2. Bardzo dziękujemy naszym parafianom, którzy licznie uczestniczyli w II Małopolskim Marszu dla Życia i Rodziny, a także tym, którzy w Brzegach k/Jurgowa i w naszej świątyni modlili się „Różańcem do granic”.

3. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.

4. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 17 października, na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem, rozważaniami i modlitwą prośby. Całość będzie zakończona uroczystym błogosławieństwem.

5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: 
- dzieci o 16.30 (z wyjątkiem soboty i niedzieli); 
- młodzież i dorośli o 17.30. 
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na Mszę św.

6. Przyjmujemy wypominki na rok 2018 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 Mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej. Przypominamy, że do katakumb nie przynosimy wieńców, świeżych kwiatów i zniczy. Zastępujemy je „darami serca”, którymi są: zamówiona Msza św. w intencjach zmarłych, modlitwa oraz ofiara złożona poprzez zapalenie lampki wotywnej w katakumbach. Elektryczne lampki i drobne ozdoby możemy umieścić indywidualnie na specjalnie wykonanych półkach przy niszy zwracając uwagę, aby nie spadały. W katakumbach nie zostawiamy zniczy, a także żadnych innych ozdób na posadzce pod niszami.

7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy wsparli fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Ofiara do puszek wyniosła 7.176,06 zł i 1 euro.

8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w sobotę, po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym w sali nr 7.

9. W dniu dzisiejszym po Mszach św. są zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Proponowany projekt zakłada zniesienie aborcji dzieci podejrzewanych o chorobę lub niepełnosprawność (tzw. aborcję eugeniczną). Aby wyrazić swoje poparcie dla tego projektu należy wpisać swoje dane: imię, nazwisko, adres i pesel. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

10. W sobotę, 4 listopada odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę. Szczegóły wyjazdu i zapisy w zakrystii.

11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
• wtorek: wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
• środa: Święto św. Łukasza, Ewangelisty;
• piątek: Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej
i miasta Krakowa;
• sobota: wsp. bł. Jakuba Strzemię, biskupa.Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Michał Łuszczkiewicz, l. 73, zam. ul. Barbary 14.

Dobry Jezu, a nasz Panie…