Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ADWENTU
17 grudnia 2017 r.1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00, a po niej zaśpiewamy Nieszpory Adwentowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

2. Roraty odprawiamy rano o godz. 6.15 oraz wieczorem o godz. 18.00, na które zapraszamy dzieci. Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

3. Fundacja „Wygrajmy Siebie”, Rada Dzielnicy XII, Centrum Kultury Podgórza i Parafia Najświętszej Rodziny zapraszają na Podgórskie Ubieranie Choinki - PUCh 2017. Odbędzie się ono jutro, 18 grudnia od 10.30 do 12.00 przed wejściem głównym do Sanktuarium od strony deptaka. Zapraszamy do współpracy szkoły, przedszkola, różne instytucje i firmy oraz osoby indywidualne. Akcja ma wymiar charytatywny, wszyscy, którzy przygotują bańki lub inne ozdoby wezmą udział w losowaniu nagród. Odbędzie się również kiermasz świąteczny. Akcję w całości obsługiwać będą wolontariusze z Centrum Wolontariatu Fundacji „Wygrajmy Siebie”. Ubieraniu choinki będzie towarzyszyć akcja charytatywna Caritas Archidiecezji Krakowskiej polegająca na zebraniu artykułów spożywczych (cukier, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze), chemicznych i higienicznych do specjalnej torby zwanej „Tytką Miłosierdzia” dla potrzebujących, którą można zabrać ze stolika z tyłu kościoła. Wypełnioną można przynieść do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w naszym Sanktuarium, do środy, 20 grudnia. Zespół Charytatywny zaprasza osoby i rodziny potrzebujące pomocy w czwartek, 21 grudnia od 15.00 do 18.00 do Domu Parafialnego, gdzie nastąpi dystrybucja tych darów.

4. W piątek, 22 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia pod hasłem: „Odkupieni miłością”. Msze św. zostaną odprawione o godz.: 6.15, 7.00, 9.00 (starsi i chorzy), 16.30 (dzieci), 18.00 i 19.30. Na każdej z nich zostanie wygłoszona stosowna nauka rekolekcyjna. W sobotę zapraszamy na adwentową spowiedź w następujących godzinach: 6.15-7.30, 8.00-9.30, 10.00-11.00, 16.00-17.30 i 18.00-19.30.

5. Poświęcone opłatki możemy jeszcze nabyć w zakrystii. Są również dostępne świece wigilijne Caritas.

6. Wspólnota oazowa rozprowadza dzisiaj „sianko”, które tradycyjnie kładziemy pod obrusem na stole wigilijnym.

7. W przyszłą niedzielę o północy kończy się Adwent. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela jest wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd. Msze św. w tym dniu: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. O północy w niedzielę, 24 grudnia zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Będziemy dziękować Panu Bogu za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podjęte w roku 2017. Składka zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

8. Siostry Michalitki składają serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony podczas kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci z Oratorium. Ofiary na ten cel wyniosły 761,50 zł.

9. Kolędę czyli odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy w środę, 27 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy w przyszłotygodniowej „Naszej Familii”. Zawiadomienia o kolędzie wcześniej przyniosą ministranci.

10. Serdecznie zapraszamy kobiety z naszej parafii do udziału w rekolekcjach połączonych z warsztatami pod tytułem: „Córki Króla. O poszukiwaniu piękna i o przemieniającej miłości Boga”. Poprowadzi je kobieca ekipa wizażowa i ks. Piotr Wieczorek. Rekolekcje odbędą się w naszym Sanktuarium i obejmą cykl siedmiu spotkań w sobotę do południa, począwszy od 13 stycznia 2018 r. Więcej informacji na ulotkach na stolikach przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Zapisy przez adres mailowy: corkikrola.kontakt@gmail.com, ilość miejsc ograniczona.Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Piotr Wachowicz, l. 80, zam. ul. Telimeny 15.

Dobry Jezu, a nasz Panie…