Ogłoszenia parafialne


XI NIEDZIELA ZWYKŁA
18 czerwca 2017 r.1. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia Jezusa Eucharystycznego. Procesja Bożego Ciała miała właściwą oprawę dzięki osobom, które przygotowały ołtarze, zorganizowały obsługę związaną z porządkiem i nagłośnieniem. Słowa uznania należą się przedstawicielom wspólnot parafialnych zaangażowanych w piękny przebieg procesji. Dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów”, orkiestrze dętej z Byszyc, kolejarzom i policji. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami oraz ich rodzicom. Dziękujemy również służbie liturgicznej, siostrom Michalitkom, chórowi „Familia”, panu organiście i panu kościelnemu, a także mieszkańcom rejonu III. Na kolejne dni trwającej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną Mszę św. i procesję wokół kościoła. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynajmniej w dniu swojego rejonu uczestniczyli w tym nabożeństwie. Dzisiaj zapraszamy parafian ze wszystkich zespołów, jutro rejon IV, we wtorek rejon V, ul. Aleksandry 4, 4a, c, d oraz w środę rejon I. Natomiast w czwartek, kiedy zakończymy procesje, poświęcimy wianki wykonane z ziół i kwiatów.

2. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Podczas Oktawy Bożego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa jest śpiewana w czasie procesji po Mszy św. wieczornej.

4. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających z ks. Bogdanem na kolonię do Władysławowa odbędzie się dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.

5. Spotkanie Zespołu Organizacyjnego XXVIII FAMILIADY TOR 2017 odbędzie się jutro o godz. 19.00 w Domu Parafialnym w sali nr 7. Zapraszamy także przedstawicieli zespołów parafialnych, aby włączyli się w przygotowania tego osiedlowego Święta Rodzin w dniach od 22 do 24 września br.

6. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem, rozważaniami i modlitwą prośby. Całość będzie zakończona uroczystym błogosławieństwem.

7. Msza św. dla dzieci z Przedszkola nr 176 z okazji zakończenia roku szkolnego zostanie odprawiona w środę, 21 czerwca o godz. 11.30.

8. W najbliższy piątek dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny. Msze św. dziękczynne na zakończenie roku szkolnego z prośbą o szczęśliwe przeżycie wakacji zostaną odprawione w następującym porządku:
♦ Msza św. dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 i Gimnazjum nr 29
o godz. 8.30;
♦ Msza św. dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 11 i uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 111
o godz. 9.30.
♦ Msza św. dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 111 zostanie odprawiona w czwartek, 22 czerwca
o godz. 18.00.
Zapraszamy uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół. Prosimy rodziców, którzy troszczą się o rozwój fizyczny i wypoczynek swoich dzieci, aby nie zapominali rodzicielskiej troski o ich dobro duchowe, wyrażające się udziałem w nabożeństwach i codziennej modlitwie w czasie wakacji.

9. W piątek, 23 czerwca z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W sobotę, 24 czerwca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na koncert jubileuszowy chóru „Familia” z okazji 25-lecia pracy p. Beaty Kaczmarskiej jako dyrygentki naszego parafialnego chóru.

11. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie będzie również niedzielnych Mszy św. o godz. 12.30.

12. Biblioteka Parafialna będzie czynna jeszcze tylko w tym miesiącu, później nastąpi przerwa wakacyjna. Prosimy o zwrot zaległych książek do końca czerwca.

13. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 9 lipca br. Wyjazd o godz. 5.30 rano sprzed Domu Parafialnego. Zapisy z wpłatą 30 zł w zakrystii po Mszach św.

14. 6 sierpnia, wyruszy ze Wzgórza Wawelskiego XXXVII Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę w intencji Ojca św. i Ojczyzny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno całe rodziny jak i pojedynczych pielgrzymów, młodzież uczącą się, studiującą i dorosłych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

15. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
• piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
• sobota: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.


Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Bronisław Cholewa, l. 82, zam. ul. Mała Góra 18;
+ Apolonia Siess, l. 78, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…