Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 maja 2017 r.1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Św. Polecajmy dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa Eucharystycznego do swoich serc opiece Matki Bożej, którą tak bardzo czcimy w tym miesiącu. Wypraszajmy dla dzieci pierwszokomunijnych łaskę żywej wiary w prawdziwą obecność Jezusa w ich sercach. Od jutra do najbliższego piątku trwać będzie tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy w tym czasie wszystkie dzieci z klas III w strojach komunijnych wraz z rodzicami na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i bezpośrednio po nich na Mszę św. z kazaniem do dzieci.

2. Jutro rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, które potrwają do środy. Zachęcamy w tych dniach do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych.

3. Spotkania Kręgu Biblijnego zostały przeniesione z soboty na piątki, po Mszy św. o godz. 18.00 i odbywają się w Domu Parafialnym w sali nr 7.

4. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na koncert Orkiestry Kameralnej „Polifonia” oraz chóru mieszanego „Gaudeamus” ze Lwowa w przyszłą niedzielę, 28 maja o godz. 18.00. W programie utwory: Szostakowicza, Berezowskiego, Cohena i innych.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem na uroczystość ponowienia Aktu Poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi podczas Mszy św. o godz. 18.00. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego we wtorek, 6 czerwca o godz. 10.00. Powrót około godz. 22.00. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony przed tygodniem do puszek na działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”. Ofiary na ten cel wyniosły 8.492,14 zł, 7 Euro, 4 USD i 20 CAD.

7. Rodzina Kolpinga zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatne zajęcia z zakresu dbania o zdrowie. Odbędą się prelekcje, zajęcia gimnastyczne oraz wyjazdy. Ponadto planowany jest kurs komputerowy. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w poniedziałek, 29 maja o godz. 17.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8.

8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Rity z Cascii, zakonnicy;
• środa: wsp. NMP, Wspomożycielki Wiernych;
• piątek: wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera.Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Izydor Sternal, l. 74, zam. ul. Barbary 10;
+ Alojzy Mucha, l. 73, zam. ul. Aleksandry 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…Tekst alternatywny