Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 października 2019 r.

 1. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca i Różańca Rodzinnego zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo z procesją różańcową do pięciu stacji o godz. 18.00, po której nastąpi zmianka tajemnic różańcowych.
 2. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu i ludziom za tegoroczną FAMILIADĘ. Bardzo dziękujemy nauczycielom, uczniom i pracownikom naszych szkół i przedszkoli. Dziękujemy Sponsorom i Przyjaciołom za życzliwą pomoc. Osobne podziękowania kierujemy na ręce pani Kierownik Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów” za gościnę i wszelką pomoc w organizacji FAMILIADY „TOR 2019”. Dziękujemy firmie Telekom Sound & Light za profesjonalne nagłośnienie i obsługę techniczną i wszystkim osobom, które przez zaangażowanie osobiste, wkład pracy, dary serca i ofiary sprawiły, że XXX Familiada mogła się odbyć. Składka zebrana na witraże w tym dniu wyniosła 11.459,50 zł oraz w kopertach na ten cel ofiarowano 2.990,00 zł. Pozwoli to na kontynuację dalszych prac przy realizacji kolejnych witraży.
 3. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe:
  – dzieci o godz. 16.30 (z wyjątkiem sobót i niedziel);
  – dorosłych i młodzież o godz. 17.30 po cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na Mszę św. Msza św. wieczorna w dni powszednie w październiku jest po nabożeństwie. Nabożeństwa różańcowe w niedziele są odprawiane po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy rodziców, aby swoim przykładem i autorytetem zmobilizowali dzieci, by chętnie przychodziły na swoje różańcowe nabożeństwa.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie modlitewno – formacyjne w poniedziałek, 7 października po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
 5. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 8 października, na Mszę św. wieczorną po nabożeństwie różańcowym, a następnie na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem, rozważaniami i modlitwą prośby. Całość będzie zakończona uroczystym błogosławieństwem.
 6. Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione w niedzielę, 13 października po Mszy św. o godz. 17.00. Przynosimy na nie różańce i świece.
 7. W przyszłą niedzielę, 13 października będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Włączymy się w ogólnopolską kwestę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla młodzieży z uboższych rejonów Polski. Przy naszym kościele w tej kweście pomogą przedstawiciele wszystkich zespołów parafialnych wg następujących dyżurów: po Mszy św. o 6.30 – Żywy Różaniec, po 8.00 – Kręgi Rodzin, po 9.30 – Oaza Młodzieży, po 11.00 – Grupa Modlitewna św. Ojca Pio, po 12.30 – Akcja Katolicka, po 17.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja i po 19.00 – Rodzina Kolpinga.
 8. Zapraszamy chętnych do uzupełnienia Róż Rodzinnych oraz Róż Różańcowych dla mężczyzn i kobiet. Zapisy po Mszach św. przy stoliku z tyłu kościoła.
 9. Przyjmujemy wypominki na rok 2020 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 Mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej.
 10. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od II klasy szkoły podstawowej do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie dla przyszłych ministrantów odbędzie się w sobotę, 12 października o godz. 9.00 w zakrystii.
 11. Zapraszamy do udziału w 9-dniowej pielgrzymce autokarowej do Medjugorie w dniach od 25.04 do 03.05.2020 r. Pielgrzymka ma mocny akcent modlitewny. Organizuje ją fundacja „Złota Róża”, stąd atrakcyjny koszt – 500 zł i 185 euro. Zaliczka 200 zł przy zapisie. Więcej informacji wraz z programem pielgrzymki na kartkach z tyłu kościoła. Zapisy u ks. Piotra – duchowego opiekuna pielgrzymki, a także we wtorki po Mszy św. wieczornej oraz w środy w kancelarii parafialnej.
 12. Zachęcamy do zakupu książki naszego ks. wikariusza Piotra Wieczorka pt. ”Sztuka rozwoju osobowego”. Pokazuje ona jak bardziej świadomie i głębiej przeżywać siebie. Daje również wskazówki jak rozwijać swoją osobę w różnych aspektach życia.
 13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: wsp. NMP Różańcowej;
 • środa: Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Krzysztof Rojewski, l. 58, zam. ul. Heleny 12;
+ Barbara Nowak, l. 81, zam. ul. Telimeny 21.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this