Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 września 2021 r.

 1. Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione jutro, 13 września po mszy św. o godz. 18.00. Przynosimy na nie różańce i świece.
 2. We wtorek, 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do pielgrzymowania na doroczny odpust w Sanktuarium cysterskim w Mogile. Dzień modlitwy i pielgrzymki dla naszej parafii przewidziany jest w czwartek, 16 września. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Placu św. Jana Pawła II, a o 18.00 msza św. koncelebrowana. Dojazd we własnym zakresie.
 3. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się jutro, 13 września o godz. 16.00 w zakrystii.
 4. Chór „Familia” działający przy naszym Sanktuarium zaprasza chętnych parafian, którzy chcieliby powiększyć jego grono i wspólną pieśnią chwalić Imię Pana. Do śpiewania w chórze nie jest konieczne przygotowanie muzyczne, ani znajomość zapisu nutowego. Próby wokalne chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 19.00 do 21.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji dalszego trwania i rozwoju naszego chóru.
 5. Klub Seniora „Betania” zaprasza członków i sympatyków na mszę św. w każdy piątek o godz. 9.00.
 6. Zachęcamy dzieci i młodzież do wstąpienia do Oazy. Najbliższe spotkanie dzieci klas II – VI SP w piątek o godz. 17.00, a starszej młodzieży o godz. 19.00 w Domu Parafialnym w sali nr 9.
 7. W sobotę, 18 września odbędzie się do naszego Sanktuarium IX Krajowa Pielgrzymka Rodzin Kolpinga. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 11.00 modlitwą różańcową. O godz. 12.00 zostanie odprawiona msza św. koncelebrowana przez Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Ks. Jana Nowakowskiego – prezesa Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce oraz Księży prezesów. Od godz. 13.30 przewidziano spotkanie międzypokoleniowe „Aktywni 60+”, w którym wystąpią: Małolipnicka Rodzina Kolpinga oraz Kolpingowski Klub Seniora działający przy naszej parafii. Szczegóły na plakacie.
 8. W ciągu roku katechetycznego po mszy św. o godz. 11.00 dzieci otrzymują „ziarenka” z fragmentem niedzielnej Eucharystii, po pozostałych mszach dzieci mogą je zabierać ze stolika z tyłu kościoła.
 9. Parafialna Oaza Latorośle z radością zaprasza na przełożone z zeszłego roku obchody 40-lecia istnienia: w piątek, 24 września o godz. 18.00 jubileuszowa msza św., na którą zaproszono byłych moderatorów, a w niedzielę, 26 września o godz. 19.00 pod kościołem plenerowy koncert zespołu „niemaGOtu”.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca września. Wyniosła ona 11.741,40 zł i 5 euro z czego 4.873 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w lipcu wpłynęła kwota 4.250 zł.
 11. Składamy także serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca złożony przed tygodniem do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Ofiary na ten cel wyniosły 3.400,90 zł i 10 euro.
 12. Przypominamy, że Księga Mszalna z intencjami na nowy rok będzie do dyspozycji od 27 września.
 13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • poniedziałek: wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • wtorek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • środa: wsp. NMP Bolesnej;
  • czwartek: wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
  • sobota: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jerzy Zieliński, l. 83, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Elżbieta Imiołek, l. 47, zam. ul. Telimeny 33;
+ Wiesław Maśnica, l. 75, zam. ul. Aleksandry 21.

Dobry Jezu, a nasz Panie…