Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 września 2019 r.

 1. W sobotę, 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do pielgrzymowania na doroczny odpust w Sanktuarium cysterskim w Mogile. Dzień modlitwy i pielgrzymki dla naszej parafii przewidziany jest we wtorek, 17 września. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Placu św. Jana Pawła II, a o 18.00 Msza św. koncelebrowana. Dojazd we własnym zakresie.
 2. Grupa Modlitewna św. Ojca Pio wznawia działalność po wakacyjnej przerwie i zaprasza swoich członków i sympatyków na formacyjne spotkanie, które odbędzie się jutro w sali nr 1 po Mszy św. wieczornej.
 3. Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione w piątek, 13 września po Mszy św. wieczornej. Przynosimy na nie różańce i świece.
 4. W związku z ogólnopolskim wydarzeniem ewangelizacyjnym „Polska pod Krzyżem”, ks. Piotr Wieczorek wraz ze Wspólnotą MAMRE serdecznie zapraszają w sobotę, 14 września, na wieczorne czuwanie modlitewne do naszego kościoła. Czuwanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, potem będzie modlitwa stawiająca krzyż w centrum życia, nabożeństwo adoracji krzyża i różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Przewidywane zakończenie około 21.45. Podczas całego czuwania będzie możliwość spowiedzi św.
 5. W najbliższą niedzielę, 15 września, na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w kaplicy św. Brata Alberta.
 6. Rafał zaprasza osoby chętne do wspólnego czytania Pisma Świętego w ramach Kręgu Biblijnego. Spotkania w każdą środę o godz. 20.00 w sali nr 7. Zapisy w zakrystii.
 7. Chór „Familia” działający przy naszym Sanktuarium od ponad 30 lat zaprasza chętnych parafian, którzy chcieliby powiększyć jego grono i wspólną pieśnią chwalić Imię Pana. Do śpiewania w chórze nie jest konieczne przygotowanie muzyczne, ani znajomość zapisu nutowego. Próby wokalne chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 20.00 do 22.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji dalszego trwania i rozwoju naszego chóru.
 8. Serdecznie zapraszamy osoby z klas VII, VIII i szkół średnich na spotkania Oazy Młodzieżowej w każdy piątek o godz. 19.00 do sali nr 9 Domu Parafialnego. Pragniemy tworzyć grupę młodych szukających na różne sposoby Boga – przez modlitwę, rozmowy, ale także budować wartościowe przyjaźnie i radośnie spędzać czas – na dyskotekach i wycieczkach.
 9. Dzieci od II do VI klasy szkoły podstawowej, które pragną poznawać Boga, także podczas wspólnych zabaw, gorąco zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w piątki na godz. 17.00 do sali nr 9 w Domu Parafialnym. Prosimy, aby na pierwsze spotkanie w najbliższy piątek dzieci przyszły wraz z rodzicami, a jeśli dziecko przyjdzie samo, prosimy, aby miało ze sobą numer telefonu kontaktowego do rodziców.
 10. W dniach od 27 do 29 września odbędzie się XXX Familiada „TOR 2019”. Dochód z Familiady będzie przeznaczony na stypendia socjalno – naukowe dla wyróżniających się uczniów z naszych szkół osiedlowych. Bardzo prosimy o dary serca, które mogą być przekazane na fanty loterii familiadowej. Można je przynosić do zakrystii, kancelarii, a także do szkół i przedszkoli do piątku, 20 września.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca września. Wyniosła ona 12.418,10 zł i 0,50 EURO z czego 4.240 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w lipcu wpłynęła kwota 3.008 zł.
 12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: wsp. bł. Anieli Salawy, dziewicy;
 • piątek: wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
 • sobota: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Jan Rzepka, l. 70, zam. ul. Mała Góra 20.

Dobry Jezu, a nasz Panie…