Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5 września 2021 r.

 1. Decyzją Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego po pięciu latach posługi duszpasterskiej w naszej parafii Ks. Piotr Wieczorek został mianowany wikariuszem Parafii Zesłania Ducha Świętego w Nowej Górze koło Krzeszowic. Dziękujemy Ks. Piotrowi za wszystkie prace i zaangażowania duszpasterskie, zwłaszcza za duchową opiekę nad Kręgami Rodzin. Życzymy, aby łaska Boża i nasza modlitwa umacniała Ks. Piotra na ścieżkach powołania kapłańskiego. Jednocześnie z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie został skierowany do nas Ks. Tomasz Jarząbek. Otoczmy go serdeczną modlitwą powierzając jego duszpasterzowanie opiece Najświętszej Rodziny.
 2. Zapraszamy na mszę św. w środę, 8 września o godz. 18.00, w czasie której pożegnamy liturgicznie Ks. Piotra Wieczorka i Ks. Rafała Buzałę.
 3. W przyszłą niedzielę, 12 września o godz. 12.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie będzie transmitowana przez TVP na telebimie uroczystość beatyfikacji sł. bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz sł. bożej matki Elżbiety Róży Czackiej, a po niej zostanie sprawowana Eucharystia. Niech nowi błogosławieni uczą nas umiłowania Boga, człowieka i Ojczyzny.
 4. Dzisiaj na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Eucharystii spotkanie rodziców. Podczas tej mszy św. poświęcimy również plecaki i przybory szkolne przyniesione przez dzieci do świątyni.
 5. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy, zwraca się z apelem o przeżycie dzisiejszej niedzieli, 5 września jako dnia solidarności z mieszkańcami tego kraju. Modlitwę o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków łączymy dzisiaj z ofiarą zbieraną po mszach św. do puszek, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie działań Caritas w Pakistanie i Iranie oraz na potrzeby uchodźców przebywających już w Polsce.
 6. Młodzież oazowa wraz z opiekunem Ks. Pawłem zaprasza uczniów klas VII SP i starszych na wspólnotowe spotkania w piątki o godz. 19.00 w sali nr 9 Domu Parafialnego. Młodszym – dzieciom od klasy II do VI SP proponujemy Oazę Dzieci Bożych, pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy na nie także rodziców lub prosimy o przekazanie dziecku numeru telefonu kontaktowego do siebie. Oaza Latorośle przypomina też o trwającej zbiórce na jubileuszowy koncert.
 7. W ciągu roku katechetycznego po mszy św. o godz. 11.00 dzieci będą otrzymywać „ziarenka” z fragmentem niedzielnej Eucharystii, po pozostałych mszach dzieci mogą je zabierać ze stolika z tyłu kościoła.
 8. Dziecięca schola parafialna zaprasza do wspólnego wielbienia Boga śpiewem. Zapisy chętnych dzieci w wieku od 6 do 12 lat w przyszłą niedzielę, 12 września od godz. 10.00 do 10.30 w sali św. Brata Alberta.
 9. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek, 13 września o godz. 16.00 w zakrystii.
 10. Animatorka Magda przekazuje pozdrowienia i podziękowania z Afryki. Wsparliśmy młodych Tanzańczyków zebraną tydzień temu do puszek kwotą 8.941 zł i 1 euro.
 11. Księgarnia „Nazaret” zaprasza od września do nabywania katechizmów i dewocjonaliów w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 18.00.
 12. Księga Mszalna z intencjami na nowy rok będzie do dyspozycji od 27 września.
 13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • środa: Święto Narodzenia NMP;
  • czwartek: wsp. bł. Anieli Salawy, dziewicy.