Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29 sierpnia 2021 r.

 1. Z radością i otwartymi sercami witamy w naszej parafii Ks. Tomasza Jajecznicę, który przychodzi do nas z Parafii Narodzenia NMP w Gdowie. Otoczmy go gorącą i szczerą modlitwą powierzając jego duszpasterzowanie opiece Najświętszej Rodziny.
 2. Nasza wspólnota parafialna dziękuje Siostrom Michalitkom za pełną poświęcenia, wieloletnią posługę w naszej parafii. Decyzją władz Zgromadzenia odchodzi od nas Siostra Emilia, która od zeszłego roku z oddaniem pracowała jako zakrystianka. Zachowajmy Siostrę Emilię w naszej wdzięcznej pamięci i pamiętajmy o niej w częstych modlitwach. Jednocześnie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Weronikę, która podejmie posługę w zakrystii oraz Siostrę Symeonę. Życzymy Siostrom, aby Najświętsza Rodzina była dla nich wsparciem i mamy nadzieję, że ofiarna posługa Sióstr w naszej parafii oraz ich troska o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży zaowocuje nowymi powołaniami do służby Bożej.
 3. Od 1 września msze św. w dni powszednie, niedziele i święta będą sprawowane jak przed wakacjami. Również dyżury kancelaryjne wracają do normalnego porządku. Kancelaria Parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00. W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca Kancelaria będzie nieczynna.
 4. W środę, 1 września, rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prosimy rodziców, aby dopilnowali, by ich dzieci rozpoczęły rok szkolny z Bożym błogosławieństwem, które będzie im potrzebne do wzrastania „w mądrości, w łasce u Boga i u ludzi”. Zapraszamy na msze św. uczniów wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami: o godz. 8.00 – klasy VII, VIII Szkoły Podstawowej i XXV Liceum Ogólnokształcące oraz o godz. 9.00 – klasy od 0 do VI Szkoły Podstawowej.
 5. W pierwszy piątek msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca – 4 września zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.
 7. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Eucharystii spotkanie rodziców. Podczas tej mszy św. poświęcimy również plecaki i przybory szkolne przyniesione przez dzieci do świątyni.
 8. W niedzielę, 5 września odbędzie się XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. O godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona msza św. w intencji rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji, której będzie przewodniczył Ks. Abp Marek Jędraszewski. W tym roku wyjątkowo, z powodu pandemii, prosimy o przywiezienie ze sobą swojego ziarna, które po mszy św. zostanie pobłogosławione przez Ks. Arcybiskupa. Dojazd we własnym zakresie.
 9. Księgarnia „Nazaret” zaprasza od września do nabywania katechizmów i dewocjonaliów w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 18.00.
 10. Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć organizację rekolekcji oazowych dla młodych Tanzańczyków w Afryce. Na to dzieło ewangelizacji udaje się jedna z animatorek naszej parafialnej oazy.
 11. Rodzina Kolpinga zaprasza osoby w wieku 60+ na spotkanie z psychologiem: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, które odbędzie się w poniedziałek, 30 sierpnia o godz. 11.30 w Domu Parafialnym w sali nr 8.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć m.in. wrześniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.
 13. Komisariat Policji VI w Krakowie, przy ul. Ćwiklińskiej 4 ostrzega przed złodziejami działającymi metodą na tzw. „legendę”. Osoby takie podają się za pracowników administracji, pracowników ZUS, członków rodziny, krewnych sąsiadów, przedstawicieli Unii Europejskiej, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz różnego rodzaju komitetów i stowarzyszeń. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy i gościnności. Dzielnicowy asp. szt. Łukasz Małucha prowadzi działania zmierzające do ograniczenia występowania takich oszustw w rejonie ul. Aleksandry i Telimeny.
 14. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • piątek: wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Janusz Homa, l. 75, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…