Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 sierpnia 2021 r.

 1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej Mszy św.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. tylko o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie w piątek od godz. 16.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach. Z racji I piątku i I soboty miesiąca Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca – 7 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.
 4. Przypominamy, że w Parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Nowym Prokocimiu jeszcze tylko dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15 można zapisać się na 41. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Nie ma możliwości zapisu w naszej parafii.
 5. Wyjazd dzieci na kolonię z Ks. Bogdanem do Chłapowa jutro, 2 sierpnia o godz. 21.55 z Krakowa Głównego. Pociąg „Korsarz” relacji Kraków Główny – Hel. Zbiórka na peronie w godz. od 21.00 do 21.20.
 6. Jeszcze raz gorąco prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg z czwartku na piątek (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.
 7. Organizujemy autokar, dla tych, którzy chcą dołączyć do pielgrzymów w ostatnim dniu pielgrzymki, w środę, 11 sierpnia. Pielgrzymi wezmą udział w Mszy św. koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem na szczycie Jasnogórskim o godz. 19.00. Zapisy z wpłatą 30 zł są przyjmowane po Mszach św. w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego.
 8. Ojciec Franciszek Meus składa serdeczne Bóg zapłać za złożony 18 lipca do puszek dar serca, który zostanie przeznaczony na kontynuowanie dzieł misyjnych w Kamerunie. Ofiary na ten cel wyniosły 15.320 zł, 20 euro i 100 koron czeskich.
 9. W miesiącach wakacyjnych zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony można nabyć sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, a w nim m.in. o św. Jacku Odrowążu i Wniebowzięciu NMP.
 10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • środa: wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
  • piątek: Święto Przemienienia Pańskiego.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Stanisław Rodziński, l. 81, zam. ul. Heleny 14;
+ Helena Wiecheć, l. 81, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…