Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 lipca 2021 r.

  1. W dniu dzisiejszym za wstawiennictwem Patrona kierowców i podróżujących – św. Krzysztofa oraz św. Jana Pawła II – Pielgrzyma świata i Misjonarza wszystkich ludów i narodów, modlimy się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Kierujemy do wszystkich gorący apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, a także o bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę. Kierowcy chcący poświęcić samochód mogą to zrobić po Mszy św. podjeżdżając ulicą Ćwiklińskiej do przejścia dla pieszych – tam Ksiądz będzie błogosławił samochody, motocykle i rowery.
  2. Przypominamy, że w Parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Nowym Prokocimiu trwają jeszcze zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Można to uczynić do przyszłej niedzieli, 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15 oraz w środę, 28 lipca po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w przedsionku kościoła. Nie ma możliwości zapisu w naszej parafii.
  3. Jeszcze raz gorąco prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg z czwartku na piątek (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.
  4. Organizujemy autokar, dla tych, którzy chcą dołączyć do pielgrzymów w ostatnim dniu pielgrzymki pieszej na Jasną Górę, w środę, 11 sierpnia. Pielgrzymi wezmą udział w Mszy św. koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem na szczycie Jasnogórskim o godz. 19.00. Zapisy z wpłatą 30 zł są przyjmowane po Mszach św. w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego.
  5. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • poniedziałek: wsp. Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
  • czwartek: wsp. św. Marty;
  • sobota: wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Ewa Barska, l. 73, zam. ul. Telimeny 27;
+ Jerzy Wyligała, l. 73, zam. ul. Heleny 4;
+ Antoni Kotaba, l. 68, zam. ul. Aleksandry 3;
+ Jolanta Janas, l. 74, zam. ul. Heleny 14;
+ Krystyna Nastazjak, l. 71, zam. ul. Telimeny 17;
+ Włodzimierz Zając, l. 76, zam. ul. Aleksandry 7.

Dobry Jezu, a nasz Panie…