Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lipca 2021 r.

1. We wtorek, 13 lipca po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść różańce i świece.

2. Od tej niedzieli w Parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Nowym Prokocimiu ruszają zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Możliwość zapisów do 1 sierpnia w kolejne niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15 oraz w środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w przedsionku kościoła. Nie ma możliwości zapisu w naszej parafii.

3. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca lipca. Wyniosła ona 10.672,10 zł i 4 euro, z czego 4.623 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w maju wpłynęła kwota 5.380 zł.

4. Po Mszy św. przed wejściem do świątyni zbierane są podpisy pod propozycją ustawy chroniącej rodzinę oraz przestrzeń publiczną i zakazującej marszy lgbt.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii O. Franciszka Meusa, paulina, pracującego na misjach w Kamerunie. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieła misyjne prowadzone przez jego zakon w tym kraju.

6. Gorąco prosimy o zgłaszanie możliwości przyjęcia pielgrzymów na nocleg z czwartku na piątek (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
poniedziałek: wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
wtorek: wsp. świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta;
czwartek: wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
piątek: wsp. NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).