Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 8 sierpnia 2021 r.

 1. Bardzo dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11, wszystkim parafianom, a także osobom spoza naszej wspólnoty parafialnej za ciepłe i serdeczne przyjęcie pielgrzymów na nocleg w zeszły czwartek, którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej pielgrzymowali na Jasną Górę.
 2. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, która weźmie udział w Mszy św. koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem i pielgrzymami na Szczycie Jasnogórskim wyjedzie w środę, 11 sierpnia o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego. Zapisy z wpłatą 30 zł są przyjmowane po Mszach św. w zakrystii.
 3. W piątek, 13 sierpnia po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść różańce i świece.
 4. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszy św. o godz. 6.30 zostaną zaśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Tradycyjnie pobłogosławimy zioła i kwiaty, które są symbolem piękna i łask otrzymanych od Stwórcy.
 5. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca sierpnia. Wyniosła ona 8.665,50 zł, z czego 3.560 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w czerwcu wpłynęła kwota 5.035 zł.
 6. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy słońca i udanego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestniczeniu we Mszy św. niedzielnej.
 7. W miesiącach wakacyjnych zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony można nabyć sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, a w nim m.in. o św. Jacku Odrowążu i Wniebowzięciu NMP.
 8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
 • wtorek: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
 • środa: wsp. św. Klary, dziewicy;
 • piątek: Święto NMP Kalwaryjskiej;
 • sobota: wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Stanisław Dudzik, l. 64, zam. ul. Podłęska 7;
+ Małgorzata Gałaś, l. 72, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Tadeusz Grygorowicz, l. 73, zam. ul. Duża Góra 39.

Dobry Jezu, a nasz Panie…