Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 czerwca 2021 r.

 1. Decyzją Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego po trzech latach posługi duszpasterskiej w naszej parafii Ks. Rafał Buzała został mianowany dyrektorem i kapelanem ZOL Caritas i DPS Caritas w Zatorze. Dziękujemy Ks. Rafałowi za pracę katechetyczną i duszpasterską, a zwłaszcza za duchową opiekę nad Służbą Liturgiczną i innymi grupami parafialnymi. Życzymy, aby łaska Boża i nasza modlitwa umacniała Ks. Rafała na ścieżkach powołania kapłańskiego. Po wakacjach będzie okazja, by spotkać się razem na Mszy św. dziękczynnej. Jednocześnie z radością i otwartymi sercami witamy w naszej parafii Ks. Tomasza Jajecznicę, który przychodzi do nas z Parafii Narodzenia NMP w Gdowie. Otoczmy go gorącą i szczerą modlitwą powierzając jego duszpasterzowanie opiece Najświętszej Rodziny.
 2. Zakończył się rok szkolny, a z nim także katecheza szkolna dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o zainteresowanie się postępami dzieci w zdobywaniu wiedzy religijnej. Wiedza ta powinna zbliżać do Boga i uczyć jak iść przez życie kierując się światłem Ewangelii, Dekalogiem i prawym sumieniem.
 3. Rozpoczęły się już wakacje. Niech będą one dla wszystkich czasem zbliżenia się do Boga, okazją do pogłębienia wiary, a także odkrywaniem Boga w pięknie otaczającej nas przyrody.
 4. Od jutra w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie ma również niedzielnych Mszy św. o godz. 12.30. Okazja do spowiedzi w dni powszednie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.
 5. We wtorek, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dwóch wielkich świadków i nauczycieli wiary, którzy ją przypieczętowali męczeńską śmiercią. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu obchodzą swoje imieniny Ks. Piotr Wieczorek i Ks. Paweł Filipiak. Życzymy Drogim Solenizantom obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian.
 6. W środę, 30 czerwca zakończymy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Ostatnią czerwcówkę połączoną z procesją wokół kościoła odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00. Miesiąc lipiec jest natomiast tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione tylko o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w tym dniu będzie od godz. 16.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca – 3 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.
 9. W lipcu i sierpniu wypominki roczne z godz. 12.30 będą odczytywane przed Mszą św. o godz. 11.00.
 10. Kancelaria Parafialna podczas wakacji będzie czynna we wtorki, czwartki i piątki popołudniu od godz. 16.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 9.00.
 11. W dniu dzisiejszym przy naszym Sanktuarium możemy wesprzeć ofiarą do puszek poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na 30. Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę, 11 lipca br. Wyjazd o godz. 5.30 rano sprzed Domu Parafialnego. Powrót ok. godz. 19.00. Zapisy z wpłatą 40 zł w zakrystii po Mszach św. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki autokarowej zobowiązani są do posiadania maseczek.
 13. W miesiącach wakacyjnych szczególnie zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej oraz książek o tematyce religijnej.
 14. Lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” i numer specjalny ze zgadywankami do zakupu u ochrony.
 15. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
 • wtorek: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;
 • sobota: Święto św. Tomasza, Apostoła.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Stanisław Pałka, l. 71, zam. ul. Aleksandry 7;
+ Wiesław Jakubiec, l. 46, zam. ul. Aleksandry 3;
+ Michał Kornecki, l. 87, zam. ul. Aleksandry 21;
+ Eugeniusz Przytuła, l. 76, zam. ul. Aleksandry 7.

Dobry Jezu, a nasz Panie…