Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 czerwca 2021 r.

 1. Przypominamy, że z dniem dzisiejszym, decyzją Biskupów zostały zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane, które do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
 2. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.
 3. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 22 czerwca na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 4. W najbliższy piątek, 25 czerwca dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o szczęśliwe przeżycie wakacji dla XXV Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniów klas VI, VII i VIII SP o godz. 8.00. Natomiast dla uczniów klas od 0 do V SP Msza św. będzie odprawiona o godz. 9.00. Zapraszamy uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży z okazji końca roku szkolnego w czwartek, 24 czerwca od godz. 17.00. Prosimy rodziców, którzy troszczą się o rozwój fizyczny i wypoczynek swoich dzieci, aby nie zapominali rodzicielskiej troski o ich dobro duchowe, wyrażające się udziałem w nabożeństwach i codziennej modlitwie w czasie wakacji.
 5. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Nie będzie również niedzielnych Mszy św. o godz. 12.30.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony przed tygodniem do puszek na wyjazd wakacyjny dla dzieci do Chłapowa nad morzem. Ofiary na ten cel wyniosły 6.140 zł.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na 30. Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę, 11 lipca br. Wyjazd o godz. 5.30 rano sprzed Domu Parafialnego. Powrót ok. godz. 19.00. Zapisy z wpłatą 40 zł w zakrystii po Mszach św. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki autokarowej zobowiązani są do posiadania maseczek.
 8. Lipcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” i numer specjalny ze zgadywankami do zakupu u ochrony.
 9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
 • czwartek: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Franciszek Hampel, l. 77, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Michał Kusyk, l. 28, zam. ul. Duża Góra 32e;
+ Danuta Bernecka, l. 89, zam. ul. Telimeny 33;
+ Danuta Kapcia, l. 66, zam. ul. Telimeny 21;
+ Zofia Grzesło, l. 75, zam. ul. Telimeny 13.

Dobry Jezu, a nasz Panie…