Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA 6 czerwca 2021 r.

  1. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia Jezusa Eucharystycznego. Procesja Bożego Ciała miała właściwą oprawę dzięki osobom, które przygotowały ołtarze, zorganizowały obsługę związaną z porządkiem i nagłośnieniem. Słowa uznania należą się przedstawicielom wspólnot parafialnych zaangażowanych w piękny przebieg procesji. Dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów”. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami oraz ich rodzicom. Dziękujemy również służbie liturgicznej, Siostrom Michalitkom, Chórowi „Familia”, scholi młodzieżowej, Panu organiście i Panu kościelnemu, a także mieszkańcom rejonu I. Na kolejne dni trwającej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną Mszę św. i procesję wokół kościoła. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynajmniej w dniu swojego rejonu uczestniczyli w tym nabożeństwie. Dzisiaj zapraszamy parafian ze wszystkich zespołów, jutro rejon IV oraz ul. Mała Góra 8a, b, c, we wtorek rejon V i ul. Aleksandry 4, 4a, c, d oraz w środę rejon I. Natomiast w czwartek, kiedy zakończymy procesje, poświęcimy wianki wykonane z ziół i kwiatów.
  2. Dzisiaj przypada XIV Święto Dziękczynienia. W tym roku przez wstawiennictwo Sług Bożych – Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej dziękujemy za doświadczanie Bożej Opatrzności, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii. Msze św. oraz inne uroczystości tego dnia są transmitowane na żywo na stronie internetowej: centrumopatrznosci.pl/msza/.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Podczas Oktawy Bożego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa jest śpiewana w czasie procesji po Mszy św. wieczornej.
  4. W piątek, 11 czerwca z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy”. Z racji uroczystości w piątek Kancelaria Parafialna będzie zamknięta.
  5. Zapraszamy seniorów na Mszę św. w piątek, 11 czerwca o godz. 9.00.
  6. Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła zostanie odprawione w przyszłą niedzielę, 13 czerwca po Mszy św. o godz. 17.00. Przynosimy na nie różańce i świece.
  7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • wtorek: wsp. św. Jadwigi, królowej;
  • piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • sobota: wsp. Niepokalanego Serca NMP.

 

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jarosław Nadera, l. 45, zam. ul. Aleksandry 21;
+ Halina Stolec, l. 75, zam. ul. Aleksandry 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…