Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020 r.

 1. W związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, w kościołach obowiązują następujące zasady:
  w świątyni podczas nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać nie więcej niż 5 osób;
  ● przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Św. na rękę, do czego w obecnej sytuacji zachęcamy, w tym celu należy wyciągnąć przed siebie dwie dłonie ułożone jedna na drugiej i spożyć Ciało Pańskie przed kapłanem.
 2. Metropolita Krakowski ogłosił dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu, których listę można zobaczyć na stronie internetowej parafii w aktualnościach.
 3. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.
 4. W czasie obecnego zagrożenia epidemicznego, gdy unikamy uczestniczenia masowego we Mszy św., zapraszamy do nawiedzenia naszej świątyni w tygodniu. Dobrą okazją jest wtorek, kiedy od godz. 20.00 do 21.00 mamy adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 5. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00; Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.
 6. W pierwszy piątek Msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w dni powszednie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i w kaplicy chrzcielnej od godz. 17.00 do 18.00. Spowiedź św. w niedzielę tylko w kaplicy chrzcielnej. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną odwiedziny chorych z okazji pierwszego piątku przesuwamy na późniejsze terminy.
 7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Nie będzie uroczystego poświęcenia palm.
 8. Przypominamy, że Kancelaria Parafialna jest czynna od godz. 16.00 do 17.00, w soboty bez zmian. Biuro Parafialne jest nieczynne, aż do odwołania, możliwy jest jedynie kontakt telefoniczny pod numerem tel. 501-303-297 od poniedziałku do piątku w godz. od 9.30 do 16.00.
 9. Do koła różańcowego dzieci przystąpiło 12 uczniów szkoły podstawowej, można jeszcze do niego dołączyć. W tym celu prosimy o kontakt drogą elektroniczną na adres mailowy parafii.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Maria Rozwadowska, l. 80, zam. ul. Telimeny 27;
+ Andrzej Piekło, l. 64, zam. ul. Aleksandry 39.

Dobry Jezu, a nasz Panie…