Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021 r.

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej, czego znakiem są zasłonięte od dziś krzyże.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które mają nas duchowo przygotować na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym. Prowadzi je Ks. dr hab. Robert Nęcek. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne nie będzie nauk rekolekcyjnych w dni powszednie, a ich kontynuacja będzie w przyszłą niedzielę. Również z uwagi na obecną sytuację, zaplanowane nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży odbędą się w formie online. W dniach 25 – 27 marca nasi duszpasterze udostępnią je na parafialnym facebook`u. Zachęcamy rodziców, aby dopilnowali uczestnictwa swoich dzieci w tych ćwiczeniach duchowych.
 3. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po Mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie Mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.
 5. We wtorki Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Początek z krótkim wprowadzeniem o godz. 20.00, zakończenie o 21.00.
 6. Przy stoliku z tyłu kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych.
 7. Zapraszamy do włączenia się w dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Potrzebne formularze do zapisu można otrzymać przy stoliku z tyłu kościoła. Uroczyste przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” w naszym Sanktuarium odbędzie się podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czwartek, 25 marca. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.
 8. Zapraszamy dzieci do kontynuowania lub dołączenia do grona codziennie odmawiających dziesiątkę Różańca Świętego. Złożenie czasowych obietnic odbędzie się 25 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Wcześniej prosimy o kontakt z Ks. Pawłem.
 9. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św., ale uroczysta procesja z palmami będzie o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się z palmami na placu przed kościołem o godz. 10.45, skąd nastąpi procesja do kościoła. W tym roku konkurs palm będzie polegał na przesłaniu zdjęcia własnoręcznie wykonanej palmy na adres internetowy parafii, spośród których jury wybierze najpiękniejsze. Istnieje możliwość pozostawienia palmy w koszu z tyłu kościoła celem spalenia jej na popiół potrzebny w środę popielcową.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca marca. Wyniosła ona 11.945,10 zł, z czego 5.140 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w styczniu wpłynęła kwota 6.705 zł.
 11. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie mają zaszczyt zaprosić Ośmioklasistów na Dzień Otwarty, który odbędzie się w formule online 25 marca w godz. od 17.00 do 19.00. Wszelkie informacje dotyczące organizacji oraz przebiegu E-Dnia Otwartego dostępne są na stronie szkoły: xxvlo.pl.
 12. Pamiętajmy, że w przyszłą niedzielę, 28 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.
 13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • czwartek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Alicja Kalina, l. 79, zam. ul. Telimeny 13;
+ Janina Kaczmarska – Biłous, l. 76, zam. ul. Heleny 12;
+ Edward Handzlik, l. 91, zam. ul. Aleksandry 7.

Dobry Jezu, a nasz Panie…