Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2 maja 2021 r.

 1. Według najnowszych rozporządzeń organów państwowych, od wtorku, 4 maja podczas nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać w naszej świątyni 90 osób: w nawie głównej 64 osoby, na chórze 18, a w kaplicy M.B. Częstochowskiej 8. Prosimy o prawidłowe noszenie maseczek i zachowanie odstępu społecznego. Potraktujmy respektowanie tych obostrzeń sanitarnych jako praktyczną realizację przykazania miłości bliźniego. W mocy pozostaje udzielona 17 października 2020 r. przez Metropolitę Krakowskiego dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 2. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej Mszy św.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Od wtorku, 4 maja dodatkowo w dni powszednie o godz. 16.45 zapraszamy dzieci.
 4. Jutro, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Pragniemy w tym dniu dziękować Bogu za przemożną opiekę Maryi nad naszym narodem. Niech nas to święto pobudza do jeszcze większej wiary i ufności w Bożą Opatrzność za przyczyną Tej, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. Msze św. w tym dniu będą tak, jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. porannej zostaną zaśpiewane Godzinki ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie naszych domów z racji Święta Narodowego uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
 5. We wtorek, 4 maja przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Z tej okazji składamy wszystkim strażakom – naszym sąsiadom najlepsze życzenia. Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech św. Florian otacza swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie źródłem satysfakcji i powodem do dumy.
 6. W pierwszy piątek Msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.
 7. Za dwa tygodnie w niedzielę 16 maja dzień Pierwszej Komunii Świętej. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o udział w Mszy św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 17.00 lub 19.00. Również z uwagi na powyższą uroczystość wypominki roczne będą odczytane w drugą niedzielę miesiąca, 9 maja.
 8. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zapraszają Ośmioklasistów na Dzień Otwarty, który odbędzie się w formule online w sobotę, 8 maja w godz. od 10.00 do 11.30. Wszelkie informacje dotyczące organizacji oraz przebiegu E-Dnia Otwartego dostępne są na stronie szkoły: xxvlo.pl.
 9. Ksiądz Rafał wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zaprasza na obozy „Wakacje z Wartościami” dla dzieci w Rajczy w terminie od 25 czerwca do 2 lipca w cenie 700 zł, a także dla młodzieży od 16 do 22 sierpnia na Śnieżnicy w cenie 550 zł. Szczegóły u Ks. Rafała lub na stronie: http://www.wakacjezwartosciami.pl/. Ilość miejsc ograniczona.
 10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski;
 • wtorek: Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa;
 • środa: wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
 • czwartek: Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
 • sobota: Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

 

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Krystyna Wołek, l. 68, zam. ul. Mała Góra 18;
+ Zbigniew Placek, l. 52, zam. ul. Telimeny 13;
+ Tadeusz Pacyga, l. 81, zam. ul. Heleny 4;
+ Stanisława Kurdziel, l. 79, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…