Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019 r.

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej zamykająca czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Niech radość paschalna trwa w nas podczas każdej Eucharystii niedzielnej. Śpiewając hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy dziś otrzymać dar odpustu zupełnego.
 2. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.00, 9.00 oraz po południu o godz. 16.30 i 18.00. Z racji święta Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie zamknięta.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. Grupa Modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na comiesięczne formacyjne spotkanie, które odbędzie się jutro w sali nr 1 po Mszy św. wieczornej.
 5. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 11 czerwca, na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem, rozważaniami i modlitwą prośby. Całość będzie zakończona uroczystym błogosławieństwem.
 6. Przygotowujemy się do procesji Bożego Ciała. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku parafian z Rejonu V oraz z ul. Aleksandry 4, 4a, c, d. Uczynią to we współpracy z grupami parafialnymi: ołtarz I: Kręgi Rodzin; ołtarz II: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Żywy Różaniec; ołtarz III: Mężczyźni św. Józefa, Młodzież Oazowa i Lektorzy; ołtarz IV: Akcja Katolicka. O pomoc w tych przygotowaniach prosimy także wszystkich, którzy chcą przyczynić się do godnego uczczenia Jezusa Eucharystycznego w naszej Parafii. Spotkanie organizacyjne w sprawie budowy ołtarzy na procesję Bożego Ciała odbędzie się w środę, 12 czerwca po Mszy św. wieczornej.
 7. Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła zostanie odprawione w czwartek, 13 czerwca po wieczornej Mszy św. Przynosimy na nie różańce i świece.
 8. Msza św. dla dzieci z Przedszkola nr 37 i 176 z okazji zakończenia roku szkolnego zostanie odprawiona w piątek, 14 czerwca o godz. 13.30.
 9. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy szkoły podstawowej do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie dla przyszłych ministrantów odbędzie się w sobotę, 15 czerwca o godz. 9.00 w zakrystii.
 10. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie s. Joannę Krejza, misjonarkę z Paragwaju, która wcześniej prowadziła oratorium w naszej Parafii. Siostra od trzech lat posługuje na misjach w Paragwaju wśród ubogich dzieci w slumsach. Siostra podzieli się z nami swoim świadectwem pracy na misjach. Po Mszach św. możemy złożyć ofiarę na kontynuowanie dzieł misyjnych prowadzonych przez siostry Michalitki w Paragwaju.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca czerwca. Wyniosła ona 11.958 zł z czego 4.020 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w kwietniu wpłynęła kwota 2.520 zł.
 12. Parafia dysponuje dwoma wolnymi miejscami na organizowany przez Chór „Familia” wyjazd wakacyjny do Kołobrzegu w dniach od 29 czerwca do 7 lipca br. Koszt wyjazdu 1.300 zł. Bliższe informacje w zakrystii.
 13. 6 sierpnia, wyruszy ze Wzgórza Wawelskiego XXXIX Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę w intencji Ojca św. i Ojczyzny pod hasłem: „W Mocy Bożego Ducha”. Zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno całe rodziny jak i pojedynczych pielgrzymów, młodzież uczącą się, studiującą i dorosłych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców.
 14. Rafał wraz z katolicką wspólnotą „Shalom”, nad którą sprawuje duchową opiekę, zapraszają na Acamps Summer Festival, który odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia nad Balatonem na Węgrzech. Promocyjna cena do dzisiaj to 180 Euro i obejmuje zakwaterowanie w ośrodku oraz 3 posiłki dziennie. Szczegółowe informacje u ks. Rafała oraz na plakatach i stronie internetowej: www.acampsfestival.org/.
 15. W związku z dużą ilością pogrzebów i zamawianych przy tej okazji Mszy św. za zmarłych informujemy, że w naszej Parafii będziemy odprawiać 5 Mszy św., a pozostałe przekażemy księżom, którzy odprawią te Msze św. w krótkim terminie od pogrzebu i poinformują o tym zamawiających.
 16. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła;
 • wtorek: wsp. św. Barnaby, apostoła;
 • środa: wsp. bł. męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy;
 • czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • piątek: wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.