Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12 kwietnia 2020 r.

 1. Z okazji UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO składamy całej wspólnocie parafialnej życzenia wielkanocnej radości, która płynie z faktu, że Chrystus odniósł zwycięstwo nad śmiercią, piekłem i szatanem.
  Życzymy ZDROWIA, bo ono szczególnie w ostatnim, trudnym dla nas wszystkich czasie jest bardzo ważne i jakże potrzebne.
  Życzymy NADZIEI, że wszystkie trapiące nas choroby, problemy przeminą, a ich miejsce zajmie prawdziwy Chrystusowy pokój.
  Życzymy MIŁOŚCI, bo to ona pozwala dostrzec w drugim człowieku oblicze samego Jezusa.
  Życzymy mimo trudności w przeżywaniu Świąt, aby nasze domy, rodziny i serca stały się domowymi kościołami miłości.
  Abyśmy jak Szymon z Cyreny pomagali starszym, chorym, cierpiącym nieść krzyż codziennych wyrzeczeń, bólu i ograniczeń.
  Abyśmy jak Weronika potrafili ocierać umęczone twarze spracowanych i zapłakane oblicza samotnych i przerażonych.
  Abyśmy dostrzegali nie tyle smutek i ciemność Grobu Pańskiego, ale radość i optymizm płynącą ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
 2. W związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, w kościołach obowiązują następujące zasady:
 • do 19 kwietnia br. w świątyni podczas nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać nie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę;
 • przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Św. na rękę, do czego w obecnej sytuacji zachęcamy, w tym celu należy wyciągnąć przed siebie dwie dłonie ułożone jedna na drugiej i spożyć Ciało Pańskie przed kapłanem.
 1. Metropolita Krakowski ogłosił dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu, których listę można zobaczyć na stronie internetowej parafii w aktualnościach.
 2. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.
 3. Dla osób, które obecnie zgodnie z zaleceniami starają się ograniczyć wychodzenie z domów zostały umieszczone na stronie internetowej parafii niezbędne informacje dotyczące żalu doskonałego oraz Komunii Duchowej.
 4. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze św. jak w niedziele. Modlimy się w intencjach uczelni katolickich, zwłaszcza Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
 5. W piątek, 17 kwietnia z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W niedzielę, 19 kwietnia przypada ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
 7. Zapraszamy do polubienia parafialnego facebook`a, który ułatwia przekazywanie szybkich wiadomości.

  Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
  PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297
  KBS  Nr konta 97 8591 0007 0220 0604 8246 0001

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Edward Wójcik, l. 74, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…