Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 14 kwietnia 2019 r.

 1. Wyrażamy serdeczne podziękowanie o. Pawłowi Gogoli, OFM i ks. Sławomirowi Wartalskiemu, CM za przeprowadzenie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii. Dziękujemy również dyrekcji szkół podstawowych i gimnazjalnych, księżom wikariuszom, siostrom Michalitkom, nauczycielom i katechetom, a także ochronie Sanktuarium za zaangażowanie w to dzieło.
 2. Liturgią Niedzieli Palmowej rozpoczynamy uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Dołóżmy wszelkich starań, aby Wielki Tydzień zarówno w naszych rodzinach jak i w rodzinie parafialnej przybliżył nas do największych tajemnic naszej wiary. Niech łaski wysłużone dla nas na krzyżu przez Zbawiciela wszystkich ludzi umocnią nas w dawaniu świadectwa Temu, który do końca nas umiłował.
 3. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu:
  Wielki Poniedziałek:  30 – 7.30;  17.00 – 19.00;
  Wielki Wtorek:  6.30 – 7.30;  17.00 – 18.00;
  Wielka Środa:  6.30 – 7.30;  17.00 – 19.00;
  WIELKI CZWARTEK:  6.30 – 8.00;  17.00 – 18.00;
  WIELKI PIĄTEK:  6.30 – 8.00;  17.00 – 18.00;
  WIELKA SOBOTA:  6.30 – 8.00;  9.00 – 15.00;  18.00 – 19.00.
                                   PODCZAS LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO NIE MA SPOWIEDZI!
 4. KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w Wielki PONIEDZIAŁEK, Wielki WTOREK i Wielką ŚRODĘ od 16.00 do 17.30. Od Wielkiego CZWARTKU do WTORKU Wielkanocnego kancelaria będzie zamknięta. W Wielki CZWARTEK nie będzie dyżuru katakumbowego.
 5. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Msza krzyżma, w czasie której poświęca się oleje, a kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia. O godz. 18.00 w naszej świątyni Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po której przeniesiemy Pana Jezusa do „Ciemnicy”, gdzie będzie adorowany Najświętszy Sakrament do godz. 22.00.
 6. Wielki Piątek – upamiętnia zbawczą Ofiarę Jezusa Chrystusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, bez żadnej dyspensy. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, gdzie adoracja będzie trwała przez całą noc.
 7. Wielka Sobota – w tym dniu post nie obowiązuje, choć tradycja polska zachęca, aby go zachować. Święcenie pokarmów od godz. 10.00 do 15.00 co pół godziny. W „Oratorium” Domu Pogodnej Jesieni przy ul. Telimeny 31 święcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10.00. W związku ze sprzątaniem kościoła, świątynia będzie zamknięta od 15.30 do 17.00. Miejscem na modlitwę i czuwanie jest w tym czasie kaplica Matki Bożej. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia i Paschału. Zostanie odśpiewane Orędzie Paschalne, czyli Exultet. Następnie rozpocznie się Uroczysta Liturgia Słowa, nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowa przyrzeczeń chrzcielnych, wreszcie nastąpi Liturgia Eucharystyczna. Procesja Rezurekcyjna zakończy Wielkosobotnie Nabożeństwo. Nieszpory Chrzcielne w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po Mszy św. o godz. 17.00. Szczegółowy program Liturgii Triduum Paschalnego znajduje się na plakatach, na internetowej stronie parafii oraz w dzisiejszej „Naszej Familii”.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 16.00 oraz w Wielki Piątek o godz. 20.00, a także na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 22.00. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Zapraszamy dzisiaj na Koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu Chóru „Familia” pod dyrekcją p. Beaty Kaczmarskiej. Koncert rozpocznie się po Mszy św. o godz. 17.00, podczas której także będzie śpiewał nasz parafialny Chór.
 10. W Wielki Wtorek, 16 kwietnia o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium zostanie wykonane „REQUIEM” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Usłyszymy wybitnych artystów scen krakowskich, Chór Absolwentów I LO w Krakowie „KANON” oraz Krakowską Orkiestrę Radiową. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny.
 11. Rozpoczęliśmy montaż w naszym Sanktuarium witraży zaprojektowanych przez p. prof. Wincentego Kućmę we współpracy z p. Norbertem Tomczakiem. Ideą przewodnią naszych witraży jest „Boży Ogród Najświętszej Rodziny”. Wykonuje je krakowska firma „Testor” p. Macieja Szwagierczaka. Ufamy, że systematycznie będą upiększać naszą świątynię nadając jej jeszcze cieplejszy klimat. Do ich sfinansowania wykorzystujemy ofiary pieniężne z I-szej niedzieli miesiąca. Istnieje również możliwość, aby poszczególne witraże, czy ich fragmenty zostały zasponsorowane przez indywidualnych fundatorów lub wspólnoty parafialne. Na mosiężnych tabliczkach obok witraża zostaną wypisane ich imiona i nazwiska. Ze względu na dużą ilość okien jest to inwestycja na dłuższy czas. Koszt ich wykonania jest niższy o 1/3 w stosunku do podobnych witraży wykonywanych w naszym mieście. Ufamy, że ich piękno przyczyni się do większej chwały Bożej i wzrostu naszej pobożności.
 12. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca kwietnia. Wyniosła ona 13.455,80 zł i 1,5 Euro, z czego 4.630 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w lutym wpłynęła kwota 660 zł.
 13. Mamy jeszcze możliwość ofiarowania artykułów żywnościowych jako daru dla ubogich, które można złożyć do specjalnego kosza obok skarbony na jałmużnę wielkopostną. Można to uczynić do Wielkiego Piątku. Z darów tych będą przygotowane paczki na święta dla potrzebujących. Zespół charytatywny będzie je wydawał w Wielką Sobotę od godz. 15.00 do 16.30.
 14. Dzisiaj w godz. od 8.00 do 14.00 działający przy naszej parafii „Klub Aktywności” zaprasza na kiermasz prac osób niepełnosprawnych, wykonanych w ośrodkach terapeutycznych prowadzonych przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.
 15. Małżeństwa zawarte w kwietniu 1969 lub 1994 r. zapraszamy w niedzielę, 28 kwietnia na Mszę św. dziękczynną o godz. 12.30 z Jubileuszowym Błogosławieństwem. Małżeństwa, które chcą uczestniczyć w takiej uroczystości jubileuszowej prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Maria Rożek, l. 72, zam. ul. Duża Góra 41.

Dobry Jezu, a nasz Panie…