Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021 r.

 1. Rozpoczynamy już czwarty tydzień Wielkiego Postu. W tym świętym czasie Kościół zaprasza nas do nawrócenia. Powinno się ono dokonywać przede wszystkim w naszym wnętrzu: nie może ograniczać się tylko do zewnętrznych praktyk religijnych. W naszym nawracaniu mogą nam pomóc Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 21 marca, natomiast dla dzieci i młodzieży w czwartek, 25 tego miesiąca. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Niech nasz udział w rekolekcjach będzie jeszcze jednym dowodem na nasze otwarcie na działanie Ducha Bożego w naszych sercach. Prośmy Boga Miłosiernego, aby mogły dojść do skutku i zaowocować nawróceniem naszych serc. Do ich wygłoszenia zaprosiliśmy Ks. dra hab. Roberta Nęcka oraz naszych duszpasterzy dzieci i młodzieży.
 2. W środę, 17 marca nasze Sanktuarium będzie miejscem pielgrzymki w ramach starożytnej rzymskiej tradycji, którą przed czterema laty przypomniał nasz Abp Marek Jędraszewski polegającej na spotkaniu wiernych z Biskupem Rzymu i wspólnej modlitwie. Świątynia nasza nawiązuje do rzymskiej bazyliki św. Pawła za Murami. Liturgia stacyjna rozpocznie się o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją do godz. 18.00, w czasie której będzie okazja do spowiedzi św. Odmówimy dziesiątek Różańca, Nowennę do Najświętszej Rodziny oraz Litanię do św. Jana Pawła II. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył metropolita krakowski Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, który poświęci również nowe witraże. Zebrana podczas Mszy św. składka zostanie przeznaczona na cele charytatywne archidiecezji.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po Mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie Mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.
 4. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 16 marca na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu nie będzie wielkopostnej adoracji w ciszy.
 5. W piątek, 19 marca obchodzą swoje imieniny Ks. Prałat Józef Jakubiec i Ks. Bogdan Kosek. Życzymy Drogim Solenizantom obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ks. Prałata w czwartek o godz. 18.00 i Ks. Bogdana w piątek również o 18.00. Prosimy o modlitwę w intencji obu Solenizantów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Zapraszamy do włączenia się w dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Potrzebne formularze do zapisu można otrzymać już dzisiaj przy stoliku z tyłu kościoła. Uroczyste przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” w naszym Sanktuarium odbędzie się podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czwartek, 25 marca. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.
 7. Zapraszamy dzieci do kontynuowania lub dołączenia do grona codziennie odmawiających dziesiątkę Różańca Świętego. Złożenie czasowych obietnic odbędzie się 25 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Wcześniej prosimy o kontakt z Ks. Pawłem.
 8. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie mają zaszczyt zaprosić Ośmioklasistów na Dzień Otwarty, który odbędzie się w formule online 25 marca w godz. od 17.00 do 19.00. Wszelkie informacje dotyczące organizacji oraz przebiegu E-Dnia Otwartego dostępne są na stronie szkoły: xxvlo.pl.
 9. Przy stoliku z tyłu kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych.
 10. Pod ikoną św. Michała Archanioła pojawił się świecznik ze świecami wotywnymi, z których mogą korzystać tylko osoby dorosłe.
 11. Marcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” do zakupu u ochrony.
 12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  piątek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Mieczysław Burde, l. 90, zam. ul. Heleny 16;
+ Bolesław Dudek, l. 77, zam. ul. Heleny 22.

Dobry Jezu, a nasz Panie…