Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym ma miejsce procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Łączymy się duchowo z rzeszami wiernych z całej Polski, a zwłaszcza z naszej archidiecezji, którzy w ten sposób kontynuują wielowiekową tradycję.

2. Dzisiejsza niedziela to także 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Prosimy „Pana żniwa”, aby nie zabrakło gorliwych głosicieli Prawdy Objawionej. Kandydaci do kapłaństwa lub życia zakonnego powinni dostarczyć podanie o przyjęcie do Seminarium lub Zgromadzenia, życiorys, świadectwo maturalne, metrykę chrztu św. i bierzmowania, a także opinię ks. proboszcza i katechety.

3. Kierując się troską o zdrowie ks. abp Marek Jędraszewski zwolnił z obowiązków duszpasterskich w naszej parafii ks. Józefa Chodurka, który prawie 2,5 roku gorliwie wypełniał swoje obowiązki duszpasterskie i katechetyczne. Dziękujemy ks. Józefowi za ten czas i życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa w dalszym życiu.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Majówka przy kapliczce osiedlowej koło bloku Aleksandry 27 o godz. 20.00.

5. W poniedziałek, 13 maja przypada 102. rocznica objawień NMP w Fatimie i 38. rocznica cudownego ocalenia papieża Jana Pawła II z zamachu na jego życie. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła, na którą zabieramy różaniec i świece.

6. Zapraszamy rodziców z trójek klasowych dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 13 maja o godz. 18.00 do sali nr 1. Dzieci z klas czwartych zapraszamy w środę na godz. 18.45 na pierwszą próbę liturgiczną w kościele.

7. Grupa Modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na comiesięczne formacyjne spotkanie, które odbędzie się jutro w sali nr 1 po Mszy św. wieczornej.

8. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 14 maja, na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem, rozważaniami i modlitwą prośby. Całość będzie zakończona uroczystym błogosławieństwem.

9. W przyszłą niedzielę, 19 maja na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci klas III ze SP nr 24 i 111. Spowiedź św. dla tych dzieci w sobotę, 18 maja od godz. 8.30. Ze względu na dużą ilość dzieci przystępujących do I Komunii Świętej prosimy, aby wybrać Mszę św. o innej porze. Próba dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek, 13 maja o godz. 19.00 w kościele.

10. Ks. Rafał zaprasza na wyjazd z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży na Lednicę. Tegoroczne hasło: „Wiesz, że cię kocham”. Wyjazd 31 maja o godz. 22.30 spod Domu Turysty. Powrót 2 czerwca około południa. W planie nawiedzenie Sanktuarium w Licheniu. Koszt 110 zł zawiera przejazd autokarem, pakiet lednicki i ubezpieczenie. Zapisy u ks. Rafała lub w biurze KSM – adres e-mail i nr telefonu dostępny w zakrystii (e-mail: biuro@krakow.ksm.org.pl, tel. 12 628 82 29).

11. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca maja. Wyniosła ona 13.173 zł i 1,60 Euro, z czego 4.440 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w marcu wpłynęła kwota 3.790 zł.

12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. NMP z Fatimy;
• wtorek: Święto św. Macieja, Apostoła;
• czwartek: Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Krystyna Szpor, l. 69, zam. ul. Telimeny 29;
+ Krzysztof Mika, l. 52, zam. ul. Telimeny 15.

Dobry Jezu, a nasz Panie…