Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej Mszy św.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po Mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie Mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.

3. We wtorki Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Początek z krótkim wprowadzeniem o godz. 20.00, zakończenie o 21.00.

4. Przy stoliku z tyłu kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożony przed tygodniem do puszek dar serca, który zostanie przeznaczony na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Ofiary na ten cel wyniosły 4.193,40 zł.

6. Krakowskie Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych oraz Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zapraszają na jednodniowe rekolekcje wielkopostne online dla małżeństw niepłodnych pt. „Bliscy, oddaleni, pogodzeni”, które odbędą się w sobotę, 13 marca. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej: AbrahamiSara.pl.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 przy ul. Żabiej 20 w Krakowie zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w formie online w sobotę, 13 marca w godzinach od 10.00 do 13.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.sp148.org.

 

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:
+ Janina Pawelec, l. 73, zam. ul. Telimeny 15;
+ Janina Jabłońska, l. 100, zam. ul. Telimeny 31.

Dobry Jezu, a nasz Panie…