Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 kwietnia 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 17.00 zostanie odprawione specjalne nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.
 3. W związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych od poniedziałku, 20 kwietnia br. podczas nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać w naszej świątyni 90 osób, wraz ze służbą liturgiczną. Wiernych obowiązują maseczki, które odsłaniamy tylko na Komunię Św.
 4. Przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Św. na rękę, do czego w obecnej sytuacji zachęcamy, w tym celu należy wyciągnąć przed siebie dwie dłonie ułożone jedna na drugiej i spożyć Ciało Pańskie przed kapłanem.
 5. Metropolita Krakowski ogłosił dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu, których listę można zobaczyć na stronie internetowej parafii w aktualnościach.
 6. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.
 7. Dla osób, które obecnie zgodnie z zaleceniami starają się ograniczyć wychodzenie z domów zostały umieszczone na stronie internetowej parafii niezbędne informacje dotyczące żalu doskonałego oraz Komunii Duchowej.
 8. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze światła, która jest nabożeństwem w formie modlitewnej refleksji nad spotkaniami ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Droga światła będzie w naszym kościele w najbliższy piątek o godz. 18.40.
 9. Bóg zapłać dzieciom za zebraną jałmużnę wielkopostną Caritas „Dar juniora dla seniora”. Złożono 17 skarbonek, a w nich łącznie 1.014,12 zł.
 10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • czwartek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
 • sobota: Święto św. Marka, ewangelisty.

 

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297
KBS  Nr konta 97 8591 0007 0220 0604 8246 0001

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Danuta Kolber, l. 73, zam. ul. Heleny 20.

Dobry Jezu, a nasz Panie…