Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021 r

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.

2. Rozpoczęliśmy Wielki Post, w którym otwieramy się na łaski wysłużone przez Jezusa Cierpiącego i Ukrzyżowanego. Aby z nich w pełni skorzystać zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po Mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ichrodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie Mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.

3. We wtorki Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Początek z krótkim wprowadzeniem o godz. 20.00, zakończenie o 21.00.
4. W czasie Wielkiego Postu wielu z nas podejmuje trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy i za grzechy naszych bliźnich. Powstrzymajmy się w tym czasie od spożywania napojów alkoholowych, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa.
5. W piątek obchodzi imieniny Ks. Proboszcz Mirosław. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Życzymy Drogiemu Solenizantowi obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian.
6. W przyszłą niedzielę, 28 lutego zbierane będą ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wesprzyjmy ofiarami misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Módlmy się i ofiarowujmy za nich nasze wyrzeczenia i posty. Natomiast dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.
7. Trwają zapisy dzieci do Przedszkola Sióstr Michalitek na rok szkolny 2021/2022 przy ul. Kosocickiej 38A, os. Rżąka. Dzieci będą przyjmowane także do grupy 4–latków – urodzone w 2017 r. oraz do zerówki (pojedyncze miejsca) – dzieci urodzone w 2015 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Siostrą Dyrektor. Telefon oraz adres mailowy dostępny w zakrystii lub na stronie internetowej parafii (tel. 506 864 485; mail: pn.mak9@gmail.com).
8. Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Chłapowa nad morzem w dniach od 2 do 13 sierpnia. Więcej informacji u Ks. Bogdana, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisyz zaliczką 300 zł w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00. Ilość miejsc ograniczona.
9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

 


Z naszej wspólnoty odeszli
do Pana:

+ Zdzisław Maj, l. 77, zam. ul. Barbary 12;

+ Gerard Czapliński, l. 99, zam. ul. Podłęska 17c;

+ Stanisław Czapla, l. 87, zam. ul. Barbary 10;

+ Maria Łukasiewicz, l. 87, zam. ul. Aleksandry 5;

+ Zbigniew Gąstoł, l. 78, zam. ul. Duża Góra 35.

Dobry Jezu, a nasz Panie…