Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018 r.

 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”, w którym każdy z nas jeszcze bardziej powinien się otworzyć na współpracę z Duchem Świętym dając czytelne świadectwo wobec świata, który tak bardzo potrzebuje zmiany, by być rzeczywistym Królestwem Chrystusa na ziemi.
 2. Roraty – czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej oczekującej Zbawiciela będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.15 oraz wieczorem o godz. 18.00, na które zapraszamy dzieci. Dzieci przed Mszą św. roratnią składać będą do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po Mszy św. odbędzie się losowanie figurek, a dzieci otrzymają naklejkę roratnią.
 3. W Niedziele Adwentowe śpiewamy nieszpory po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 4. Od jutra Posłańcy parafialni będą roznosić Parafialne Opłatki Wigilijne. Przy okazji opłatków będzie tradycyjna zbiórka ofiar na Nikt spoza parafii nie ma upoważnienia ks. Proboszcza do roznoszenia opłatków. Ostrzegamy szczególnie nowych parafian, aby mieli na uwadze możliwość podszywania się pod Posłańców osób nieupoważnionych z opłatkami, które nie są poświęcone. Serdecznie dziękujemy paniom, które podjęły trud segregowania i pakowania opłatków, 23 osoby sprawnie i w krótkim czasie przygotowały opłatki na nasze wigilijne stoły. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy się nimi dzielić w naszych rodzinach.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie modlitewno – formacyjne w poniedziałek, 3 grudnia. W programie: godz. 17.00 – Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu; godz. 18.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny; po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza członków i sympatyków w czwartek, 6 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.
 7. Wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza na spotkanie również w czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 8. W pierwszy piątek Msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.15, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.15 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.
 9. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu: 6.15, 7.00, 9.00, 12.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Przed Mszą św. o godz. 12.00 możemy przynieść intencje modlitewne na tzw. „Godzinę Łaski”. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Jak co roku parafie w całej Polsce rozprowadzają świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 6,00 zł, a dużej – 12,00 zł. Kupując świecę możemy złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło. O pomoc w sprzedaży prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii.
 11. Wspólnota oazowa rozprowadza dzisiaj „sianko”, które tradycyjnie kładziemy pod obrusem na stole wigilijnym.
 12. W niedzielę, 9 grudnia w godz. od 8.00 do 14.00 działający przy naszej parafii „Klub Aktywności” zaprasza na kiermasz prac osób niepełnosprawnych, wykonanych w ośrodkach terapeutycznych prowadzonych przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.
 13. W przyszłą niedzielę możemy również wesprzeć Stowarzyszenie Korczakowska Republika Dziecięca DYLINIARNIA, która będzie zbierać datki na pilne potrzeby dzieci z ubogich rodzin.
 14. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
 • piątek: wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
 • sobota: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Józefa Syrkiewicz, l. 90, zam. ul. Heleny 16.

Dobry Jezu, a nasz Panie…