Najnowsze wiadomości

KATOLICKIE STRONY INTERNETOWE

www.kai.pl

Na tej stronie możemy znaleźć wiele informacji związanych z Kościołem katolickim w Polsce i na świecie. Portal podzielony jest na serwis ogólny i diecezjalny. Możemy również przejrzeć archiwa tej witryny, zapoznając się z jakimś ciekawym dla nas tematem. Strona jest przejrzysta, choć niezbyt efektowna. Najważniejsze jest jednak to, że jest aktualizowana bardzo często.

 

www.katolik.pl
Możemy przeczytać, że jest to strona dla „wierzących, wątpiących i poszukujących”. Po lewej stronie witryny widzimy „codziennik”, w którym możemy znaleźć czytania wraz z komentarzami na każdy dzień. Jest tu również fragment brewiarza, wraz z wyborem oficjum (z dnia lub wspomnienia). Możemy tu przeczytać też o patronie dnia. Witryna również jest przejrzysta, bardziej kolorowa niż strona np. KAI.

 

www.wiara.pl

Portal jest bardzo rozbudowany, oprócz sprawdzenia czytań i patrona dnia, możemy tu założyć konto poczty internetowej, ściągnąć logo i dzwonki na telefon komórkowy, porozmawiać na forum czy chacie! Często są tu organizowane sondy, dyskusje na konkretne tematy. Witryna wielobarwna, mniej przejrzysta niż wymienione wyżej, ale również godna polecenia.

 

www.opoka.org.pl

Witryna typowo nastawiona na informacje. Mniej efektowna niż katolik.pl czy wiara.pl, ale bardzo przejrzysta. U dołu strony możemy znaleźć odsyłacze do innych stron katolickich, nie tylko polskich. Ciekawszymi działami są: Aktualności; Czy wiesz, że; Polecamy. Ciekawy jest szczególnie ostatni, w którym opisane są artykuły z prasy i programy TV.

 

www.mateusz.pl

Możemy tu przeczytać rozważania wielkopostne, czytania na każdy dzień, znaleźć ciekawe książki warte polecenia. Strona również zawiera odnośniki do innych stron katolickich, takich jak e-KAI czy Opoka. Ciekawostką może być tu „modlitwa przed wejściem do Internetu”, zawarta na tej stronie oraz odnośnik dotyczący Świętego Izydora, patrona internetu.